Набрав чинності Закон України щодо удосконалення функцій Національного банку України з державного регулювання ринків фінансових послуг від 8 жовтня 2024 р. № 3994-IX (з винятками).

Серед іншого, новим пп. «ґ» п. 6 ч. 1 ст. 30, а також доповненням до абз. 3 ч. 3 ст. 66 Закону України «Про платіжні послуги» встановлено, що перед укладенням договору про надання платіжних послуг надавач платіжних послуг зобов’язаний надати користувачу на безоплатній основі інформацію про умови, що стосуються надання платіжної послуги відповідно до договору, у тому числі:

– інформацію про заходи реагування надавача платіжних послуг у разі надходження від органів Національної поліції України письмового (електронного) запиту щодо здійсненої платіжної операції користувача, якщо така операція містить ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185190 – 192200361361-2362 – 363 Кримінального кодексу України.

На підставі договорів та відповідно до цього Закону діяльність з ідентифікації суб’єктів помилкових, неналежних платіжних операцій, у тому числі тих, які вчинили діяння, яке може містити склад кримінального правопорушення, передбаченого Кримінальним кодексом України, вжиття заходів із запобігання або припинення зазначених платіжних операцій та запобігання легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення має право здійснювати юридична особа, засновниками якої є надавачі фінансових і нефінансових послуг та послуг, суміжних з платіжними.

При цьому надавачі платіжних послуг, надавачі обмежених платіжних послуг, які станом на день набрання чинності цим Законом є сторонами договору про надання платіжних послуг, протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов’язані привести свою діяльність та документи у відповідність з вимогами ч. 3 ст. 66 Закону України «Про платіжні послуги».

Крім того, доручено:

1) Національному банку України протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, якими встановити вимоги до об’єднаних кредитних спілок, які є стороною правочину, відповідно до якого такій об’єднаній кредитній спілці надається кредит (позика) в іноземній валюті;

2) юридичним особам (їх відокремленим підрозділам), які надають фінансові та супровідні, платіжні та обмежені платіжні послуги, державне регулювання та нагляд за діяльністю яких здійснює Національний банк України, привести свою діяльність у відповідність із вимогами цього Закону в порядку, визначеному нормативно-правовими актами Національного банку України:

– протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом – щодо забезпечення доступності приміщень, в яких здійснюється обслуговування клієнтів, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;

– протягом 18 місяців з дня набрання чинності цим Законом – щодо забезпечення доступності каналів дистанційного електронного обслуговування для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Виробник спиртного напою не може двічі оскаржити рішення органу сертифікації, але може скаржитися до Держпродспоживслужби

Набрав чинності наказ Міністерства аграрної політики та продовольства України «Про затвердження Порядку оскарження рішень органів ...

Comments are closed.