«У квітні медіанна ціна в доларовому еквіваленті була всього на 0,3% вища, ніж в березні 2021 року, та на 2,5%, збільшилась на  в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року».

Загальна ситуація на вторинному ринку нерухомості.

У квітні 2021 року медіанна ціна пропозиції квартир на вторинному ринку Києва, представлених в базі даних порталу Address.ua, залишилась майже незмінною, в порівнянні з березнем 2021 р., і склала 1251 дол. США / кв.м. Даний показник в категорії 1-но кімнатних квартир виріс в порівнянні з минулим місяцем на 1,9% до 1314 дол. США / кв.м. Двокімнатні квартири зросли в ціні на 1,1% до 1246 дол. США / кв.м. Медіанна вартість 3-х кімнатних квартир збільшилась на 0,4% і склала 1158 дол. США / кв.м.

Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за квітень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (224 339 відвідувань за квітень 2021 року).

Медіанна ціна пропозиції по районам Києва у квітні 2021 р склала:

У квітні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000дол. США з часткою запитів 47%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000дол. США з часткою 30% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол. США у квітні  2021 р. склав 17% запитів до бази даних порталу.

Попит на двокімнатні квартири у квітні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 46%. 37% запитів користувачів порталу Address.ua були зосереджені в категорії 1-кімнатних, трикімнатними квартирами у квітні 2021 року цікавилися 16% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.

При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 35 м2 до 50 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 51% від загальної кількості. Квартири до 35 м2 цікавлять 24% претендентів. 16% цікавляться квартирами від 50 м2. до 80 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 9%.

Коментар експерта

Роман Герасимчук,  директор City Development Solutions.

«Старт державної програми з підтримки іпотечного кредитування дав свої результати – ціни на вторинну нерухомість у квітні 2021 року показали зростання. Втім, зростання виявилось сумарним, і в загальній структурі ринку склало всього 0,3% для Києва. Основне подорожчання припало на однокімнатні квартири (1,9%).

Географічна структура цін не зазнала значних змін. Можна відзначити, що основне зростання припало на райони з високою концентрацією житла комфорт-класу, хоча зростання медіанних цін відзначене у всіх без винятку районах Києва.

Структура попиту залишилася практично незмінною – основний попит в квітні 2021 припав на 2-кімн. квартири, в той час як попит на 1-кімн. квартири дещо знизився. З точки зору площі квартир збільшилася кількість запитів на малометражні квартири. Якщо в минулому місяці квартири до 50 кв.м. шукало 55% потенційних покупців, то в квітні цей показник збільшився до 75%.

Загальна кількість запитів на вторинному ринку залишається невисокою, що не дозволяє сформуватися стійкій динаміці. Таким чином, стагнація на ринку вторинного житла триває, і ситуація залишиться незмінною як мінімум до серпня 2021 року”.

Інформація про дослідження:

Дослідження базується на аналізі наступних даних:

  • інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
  • дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.

Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 30 квітня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 224 339 (Universal Analitics)

Інформаційна довідка:

Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md

Портал Address.ua  – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.

Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.

Проект був запущений в травні 2010 року.

Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.

В розділі «Новрбудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.

 У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.

Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту  Upgrade Real Еstate.

You may also like

Leave a reply