Новий закон про мобілізацію передбачає й вилучення авто на потреби армії, а також обмеження права на керування автомобілем за ухилення від мобілізації, але є винятки. У кого можуть забрати авто на війну та за що обмежуватимуть право на водіння, а кого це не торкнеться?

Одне з нововведень, прописане в законі про мобілізацію – вилучення автомобілів на потреби армії, а також тракторів і агропромислової техніки. Кількість автомобілів, яку потрібно мобілізувати, визначатимуть місцеві адміністрації (згідно із запитами від ЗСУ), вони ж видаватимуть дозвіл на вилучення. Право вилучати автомобілі надається співробітникам ТЦК, СБУ та Служби зовнішньої розвідки. Але забирають авто на потреби армії не всі підряд і не у всіх. У кого не можуть вилучити транспортний засіб:

1) якщо в людини тільки один транспортний засіб – вилучити можуть лише у власників двох і більше ТЗ;

2) якщо автомобіль – основне джерело доходу;

3) у людини з інвалідністю I або II групи, а також у батьків дитини з такою інвалідністю.

Щодо самих транспортних засобів, то вилучати насамперед будуть ті з них, які підходять для оборонних потреб держави, наприклад, між седаном і позашляховиком виберуть позашляховик, водночас, якщо в людини два позашляховики, заберуть той, що дешевший.

Перед «мобілізацією» авто проводитимуть оцінку його ринкової вартості, а після демобілізації власнику зобов’язані повернути авто протягом місяця, а якщо воно буде втрачено, то компенсувати його вартість грошима.

Джерело: Юридичний вісник України

You may also like

Comments are closed.