Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Положення щодо застосування нарядів-допусків на виконання робіт підвищеної небезпеки в металургійній промисловості та залізорудних гірничо-збагачувальних комбінатах» від 4 липня 2019 р. № 1045.

Перелік робіт підвищеної небезпеки розробляється на строк до 3 років, погоджується службою охорони праці та затверджується керівником структурного підрозділу підприємства металургійної промисловості чи залізорудного гірничо-збагачувального комбінату.

Небезпечні роботи повинні виконуватись бригадою від 2 осіб. Для виконання бригадами робіт з підвищеною небезпекою видається наряд-допуск.

Без оформлення наряду-допуску можуть виконуватись роботи зі щодобового обслуговування обладнання технологічним і ремонтним персоналом замовника, персоналом сервісних служб, тощо.

Працівник, який видає наряд-допуск, допускач до роботи, керівник робіт, члени бригади – всі вони є відповідальними особами за організацію і безпечне проведення робіт.

Зокрема, допускач до роботи перед допуском осіб повинен перевірити виконання заходів безпеки, зазначених у наряді-допуску, наприклад ознайомити керівника робіт і виконавців робіт з маршрутами безпечного переміщення до місця роботи і шляхів евакуації, виділити зони проведення робіт сигнальними пристроями, знаками безпеки, тощо.

Наряд-допуск видається на строк, необхідний для виконання певного заданого обсягу робіт.

Роботи, що проводяться поблизу діючих залізничних колій, автомобільних доріг, і т.ін., мають бути попередньо узгоджені замовником з організаціями, які обслуговують такі об’єкти, дані про що відображаються у наряді-допуску.

Забороняється розширювати зону ведення робіт, змінювати кількість працюючих і умови проведення робіт без видавання нового наряду.

Джерело: LexInform

You may also like

Законодавство

Управління відходами видобувної промисловості гармонізують із законодавством ЄС

Кабінет Міністрів схвалив проект Закону «Про управління відходами видобувної промисловості», яким: – приводиться національна термінологія у відповідність ...

Leave a reply