Сьогодні, 11 серпня в інформаційному агентстві УНІАН відбулась прес-конференція на тему “Перші підсумки електронних держзакупівель  Міністерства  оборони України” за участю Павла Кирієнка, адміністратора електронних закупівель Міністерства оборони України, Олександра Стародубцева, керівника департаменту державних закупівель Мінекономрозвитку,  Віктора Нестулі, координатора напрямку реформування держзакупівель Transparency International, Андрія Кучеренка, координатора системи електронних державних закупівель Prozorro та Миколи Жандорова, керівника торгівельного майданчика державних та комерційних закупівель Zakupki.Prom.ua

Павло Кирієнко зазначив, що Міністерство оборони оголосило 178 тендерів на загальну суму 679,8 мільйонів гривень в рамках системи електронних державних закупівель Prozorro. Вже було проведено електронні аукціони щодо  61 тендера на загальну суму 226 мільйонів гривень під час яких фіксувалася попередня економія 20,28 мільйонів грн. За підсумками проведених тендерів вже є рішення про акцепти (остаточна фіксація ціни перед підписанням договору) щодо 16 тендерів на загальну суму 174 098 200 грн, щодо яких вже документально  вдалося заощадити 15,7 млн. гривень.

Міністерство оборони України одним із перших приєдналось до системи електронних державних закупівель Prozorro – ще у лютому 2015 року. Сьогодні Міністерство – один із найбільших держзамовників, що проводить державні закупівлі онлайн на майданчику Zakupki.Prom.ua. “Використання електронних держзакупівель дозволяє вести зрозумілий облік процедур –  відкрито і прозоро, що в свою чергу сприяє підвищенню ефективності роботи. І, звичайно, дозволяє почати економити значні кошти завдяки конкуренції та безкорупційності державних закупівель” – зауважив  Павло Кирієнко.

Найбільш затребувані товари, які Міністерство оборони закуповує на електронних торгах, –  предмети речового забезпечення воїнів АТО: польові костюми, капелюхи, берці тощо. Натомість, найбільш проблемні закупівлі –  деякі позиції трикотажних виробів, мило, пральні машини, цукор, чай, кава, картонні коробки тощо. Причина – нестача постачальників.  За словами Миколи Жандорова, кількість учасників держзакупівель хоч і зростає щомісяця удвічі, але цього недостатньо. «Середня кількість учасників  – 2,6 на тендер. Ми закликаємо всіх підприємців долучитися до реформ та брати участь в електронних тендерах держпідприємств. Адже сьогодні ринок держзакупівель, обсягом у 250 млрд. гривень на рік, відкрито для всіх підприємців. І все це без корупції і бюрократичних процедур»– наголосив Микола Жандоров.

Загалом станом на 11 серпня в рамках  системи електронних державних закупівель Prozorro оголошено понад 5 тисяч тендерів, загальним бюджетом в 1,5 млрд гривень.

You may also like

Leave a reply