2808_141236Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) України та представництво Європейського союзу (ЄС) розпочали реалізацію спільного проекту Forbiz, спрямованого на підтримку бізнесу.

Як повідомив керівник Forbiz Маттіас Хальдер під час представлення проекту у вівторок, робота буде зосереджена за трьома напрямами: поліпшення регуляторної політики, посилення можливостей влади в реалізації ефективної політики економічного розвитку з фокусом на малих і середніх підприємствах (МСП) і налагодження діалогу МСП із владою.

За його словами, серед очікуваних досягнень – зменшення адміністративного тиску на МСП і створення єдиного інформаційного веб-порталу про регулювання МСП.

Крім того, проект Forbiz планує посилювати конкурентоспроможність українських підприємств і розширить підтримку України через програму COSME (програму ЄС для МСП).

У планах Forbiz також участь у створенні спеціалізованого Агентства з розвитку МСП в Україні та забезпечення регіональної влади передовим практичним досвідом підтримки МСП.

Як повідомляється на веб-сайті уряду, в Україні більше ніж 95% від загальної кількості підприємств припадає на малий і середній бізнес, який поки що страждає від надмірної зарегульованості та має обмежений доступ до фінансів.

Forbiz – провідний проект у рамках ініціативи EU4Business, що фінансується ЄС.

Як повідомлялося, в травні-2016 було підписано угоду, що передбачає виділення ЄС та Європейським банком реконструкції і розвитку (ЄБРР) близько EUR28 млн на бізнес-консультації, інформаційну, освітню та іншу підтримку МСП в Україні у рамках програми EU4Business.

Передбачається, що до EUR12 млн у рамках ініціативи EU4Business буде використано для підтримки прямого фінансування, яке ЄБРР надає малим підприємствам. Крім того, не менше ніж 50 МСП мають отримати пряме фінансування від ЄБРР у рамках спеціальної кредитної лінії обсягом EUR100 млн.

Угода також передбачає створення мережі центрів підтримки бізнесу в 15 областях України.

Джерело: ua.interfax.com.ua

You may also like

Leave a reply