Криптовалюту, блокчейн, смарт-контракти та розподілені реєстри в Україні нарешті легалізують
У четвер, 15 березня, урядовий комітет підтримав пропозицію Ради з підтримки інвестицій внести майнінг до національного класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД).
Про це у Facebook заявив міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, а глава комітету ВР з питань інформатизації та зв’язку Олександр Данченко процитував проект рішення.
Робоча група з представників центральних органів виконавчої влади підготує нормативно-правовий акт про доповнення Національного класифікатора України «Класифікація видів економічної діяльності», а саме класу 63.11 (Обробка даних, розміщення інформації на веб-вузлах і пов’язана з ними діяльність) пунктом «Послуги з підтримки та забезпечення функціонування розподілених реєстрів даних, в тому числі з використанням технології блокчейн. Обробка даних і смарт-контрактів у розподілених блокчейн-реєстрах».
Крім оновлення КВЕД, має бути розроблена «Концепція створення сприятливих умов для майнінгу в Україні».
У проекті рішення також наведено визначення, яке може увійти «до закону»: «Майнінг – генерація та валідація записів у розподілених реєстрах, забезпечення їх цілісності, незмінності та узгодженості шляхом проведення обчислювальних операцій».
На думку учасників урядового комітету, це вирішить такі проблеми:
- детінізація ринку;
- залучення доходів до бюджету за рахунок розширення видів діяльності, що підлягають оподаткуванню;
- стимулювання енергоринку;
- припинення відтоку капіталу і кваліфікованих кадрів;
- зменшення силового тиску на криптоспільноту.
До робочої групи увійшли представники Мінекономрозвитку, Агентства електронного управління, Мінфіну, Мін’юсту, Держстату, НБУ, НКЦПФР, СБУ і Міненерговугілля.
Нагадаємо, Facebook і Google вже заборонили розміщувати рекламу криптовалют, ICO і майнінгу, а в США напередодні посилення регулювання криптостартапи наймають колишніх держслужбовців і банкірів директорами.
Автор: Кіра Іванова
Джерело: K.FundMedia.com