Криптовалюта — це діджитал валюта. Одиниця валюти – coin (монета). Ця монета захищена від підроблення, завдяки зашифрованій інформації (її не можна скопіювати).

За 8 300 криптовалют сумарно – понад один трільйон доларів використовують у світі.

2 грудня минулого року депутати Верховної Ради ухвалили законопроект № 3637 про віртуальні активи, метою якого є  легалізація ринку криптовалюти в Україні.

Учасники ринку віртуальних активів мають одержати можливість використовувати банківські послуги, платити податки з отриманих доходів, мати гарантований юридичний захист у судах за умови порушення їхніх прав.

Суттєвий аспект – це забезпечення захисту українських інвесторів при здійсненні інвестицій на ринку віртуальних активів». Документом окреслюється поняття та правовий статус віртуального активу, питання прав власності, здійснення операцій з такими активами в Україні.

В законопроекті нема чітких механізмів, процедур здійснення операцій з віртуальними активами. Він лише їх тільки визначає, дозволяє, застосування на практиці опишуть у додаткових актах.

До Верховної Ради внесено проект закону № 2461, який встановлює правила оподаткування для продажу криптоактивів, зокрема, криптовалюти.

В документі фокусуються на випадках виведення активів у фіат (криптовалюта продається, наприклад, за долари). Автори вказують, що український ринок віртуальних активів не має можливості до розвитку, оскільки відсутня визначеність правового статусу електронних валют і токенів.

Звертають увагу на прибуток, отриманий від операцій із криптовалютами, визначається як позитивна різниця між доходом від продажу та витратами від майнінгу або покупки активів.

Законопроект встановлює податок на такий прибуток у розмірі 18 відсотків для організацій і 5 відсотків для фізичних осіб. Операції з продажу криптовалют не обкладаються ПДВ.

У законі не йдеться про застосування спрощеної системи оподаткування до таких операцій, але на зараз торгівлі криптовалютою немає серед заборонених видів діяльності для платників єдиного податку.

За даними ресурсу coinmarketcap.com, протягом трьох років актив переживав як спадання, так і стрімке підіймання. Якщо в 2019-му вартість 1 монети так і не досягла позначки в 13 тисяч доларів, то 2021-ий – для криптовалюти розпочався успішно.

9 cічня ціна за одну одиницю цифрового активу була за 1 тисячу доларів, це абсолютний рекорд.

Для виконання транзакцій з криптовалютою необхідний віртуальний гаманець. Існують наступні типи:

— десктопний (встановлюється на персональний комп’ютер);

— мобільний (додаток на смартфоні);

— онлайн-гаманець (доступний із будь-яких пристроїв);

— апаратні пристрої (використовується у вигляді флешки).

Вибирати варто зважаючи на потреби. З мобільного зручно розраховуватися, для частих транзакцій підійде онлайн-гаманець, для інвестицій і накопичень — апаратний.

Варіанти, де продати або купити криптовалюту в Україні:

Онлайн-обмінники. Найпростіший шлях для здійснення транзакцій з E-грошима. Метод виграє у швидкості, зручності, конфіденційності та безпеці.

Криптообмінники схожі на класичні обмінні пункти валют. Всі операції з купівлі цифрових грошей проводяться в режимі онлайн за допомогою різних платіжних систем, банківських карт і переказів.

Криптовалютні біржі . Криптобіржа використовується при здійсненні трейдингу віртуальними активами. Її переваги — велика торгова функціональність і можливість швидкої покупки та продажу криптовалюти. Недоліки  — висока комісія, підвищена складність і знижена безпека, позаяк немає контролю держави за біржами.

Як це працює? Криптобіржі  — аналог класичних фондових бірж, тільки торгівля ведеться не акціями, а віртуальними активами.

Термінали. У багатьох містах вже є такі термінали.

Найпростіший і найоперативніший спосіб провести обмін криптовалюти — онлайн-сервіси.

Якщо в планах пізніше інвестувати коін і зайнятися трейдингом, варто скористатися біржею.

Слід відмовитися від купівлі-продажу криптовалюти через посередників, оскільки за даної ситуації ризик шахрайства дуже високий.

Вкладення в криптовалюту у 2021-му продовжують приносити дохід інвесторам і зостаються одним з ефективних інструментів інвестування. Але  успіх завжди залежить від знань, досвіду, тактики, аналізу й везіння.

За матеріалами LexInform

You may also like

Leave a reply