22 липня підписано Угоду про генеральне співробітництво між департаментом економічної політики і банківськими установами в рамках реалізації Програми підвищення конкурентоспроможності області. Львівщина – перша на теренах України, де реалізовуватиметься така ініціатива.

Банк “Львів” став партнером ЛОДА у реалізації даної Програми.

“На Львівщині сьогодні працює близько 37 тис. суб’єктів малого бізнесу і, очевидно, що цей прошарок бізнесу є бюджетоформуючим. Тому дуже важливо здійснювати фінансово-кредитне стимулювання розвитку малого бізнесу”, – наголосив директор департаменту економічної політики Роман Филипів.

Одним із завдань Програми конкурентоспроможності – є мікрокредитування малого бізнесу. На цю мету в 2016 році передбачено 2 млн 600 тис грн. “Це ті кошти, за допомогою яких буде відшкодовано відсотки за кредитами (компенсація до 16,5% річних, що рівна розміру облікової ставки НБУ на дату укладення Генерального договору), взятими суб’єктами малого бізнесу. Участь у Програмі може брати малий бізнес, який працює безперервно більше 2 років. На даному етапі ми обрали три галузі, яким допомагатимемо, це – деревообробка, меблеве виробництво і харчова переробка”, – повідомив Роман Филипів.

Голова Правління АКБ „Львів”, Ігор Гавриляк, висловив сподівання, що ця програма буде підтримана на рівні країни, тому що на малому та середньому бізнесі тримається весь бюджет і саме така підтримка держави дасть додатковий поштовх для розвитку малого та середнього бізнесу та збільшення його чисельності.

Участь у цій Програмі, за підрахунками департаменту економічної політики, візьмуть 50-60 суб’єктів підприємницької діяльності.

За даною Програмою кредити надаватимуться терміном до 3 років на суму до 500 000 грн. на одного позичальника. Цілі кредиту: придбання устаткування, обладнання, інших основних засобів виробничого призначення; модернізацію технологічного процесу виробництва з метою зниження його собівартості; впровадження технологій енергоефективності у виробничий процес; розроблення нових видів продукції (товарів); промоція бізнесу і пошук нових ринків збуту.

Порядок участі у Програмі:

  1. Отримання попередньої згоди від Банку «Львів» на видачу кредиту.
  2. Проходження конкурсу на інвестиційні проект в ЛОДА, де експертна група розглядає проект.
  3. Отримання кредиту в Банку «Львів».
  4. Отримання щомісячних відшкодувань частини відсотків за кредитами на поточний рахунок на підставі поданих Банком реєстрів.

You may also like

Leave a reply