Львівська підприємиця Христина Дідух організувала кампанію “Flowers for Ukraine”. Її мета — підтримати жінок в українській армії, медиків, рятувальників, волонтерів, тимчасово переміщених осіб, які змушені залишати свої домівки. А також розпродати кілька тисяч квітів, які Христина закупила у переддень війни. 

“23 лютого я купила одну велику партію квітів у Польщі, а ще одна вантажівка їхала у Львів з Нідерландів. Вранці 24-го я зрозуміла, що квіти зараз не на часі, але повернути їх виробникам не могла. Тому поїхала в Естонію. Там ще раніше отримала е-резидентство. Його надає естонська урядова програма e-Residency. З ним можна відкрити іноземний рахунок, вести всю бухгалтерію онлайн, а податки сплачувати лише в разі виведення капіталу; тобто, по суті, це – така собі європейська “прописка” бізнесу. Але оскільки в Естонії окрім е-резидентства ні знайомих, ні житла, ні офісу не було, то все довелося організовувати дуже швидко прямо “з коліс””, — розказує Христина.

З польським постачальником вдалося домовитися про те, що квіти він віддасть не всі одразу, а частинами. У такий спосіб Христина матиме час, щоб їх реалізувати. У Таллінні підприємиця вже відкрила pop-up точку видачі квітів і також доставляє їх машиною. Однак, отримавши допомогу від естонців, Христина теж захотіла зробити приємне іншим — усім тим, хто так чи інакше працює на перемогу України. Так за дві ночі з’явився сайт та проєкт “Flowers for Ukraine”.

“Підвішений” букет в умовах війни так само потрібен волонтерам і біженцям як кава, обійми ми гарячий суп. У такий час букет символізує дещо більше ніж квіти — він дає сигнал, що наш світ не розвалився повністю, що в ньому є світло”, — додає Христина Дідух.

Механіка кампанії проста: на сайті “Flowers for Ukraine” можна замовити букети квітів вартістю 30, 50 чи 70 євро. Під час замовлення покупець може обрати, кому хотів би зробити подарунок — біженцям, волонтерам, рятувальникам чи медикам. Після оплати квіти доставлять обраним категоріям у Львові або Таллінні. Також можна обрати самовивіз із магазину в Естонії. 

“Оплата з-за кордону стала можливою завдяки наявності рахунку Transferwise та естонській  e-Residency. Якби я почала збирати зараз усі документи, лишилася б і без квітів, і без грошей. А так нас просто врятувало те, що ми вже були європейською компанією. Ну, і легенда нашої компанії полягає в одному реченні: коли наміри кристально чисті, навіть стріла пробиває камінь. Нам не раз вдавалося пробити камінь. Сподіваємося, вдасться ще раз”, — зазначила засновниця “Flowers for Ukraine”.

Частина виторгу, яка залишиться після оплати виробникам квітів, піде на благодійність. Христина Дідух наразі підтримує кілька організацій у Львові, що займаються захистом тварин, та допомагає з пошуком комплектування для пошиття бронежилетів.

You may also like

Новини компаній

Наглядова рада ПриватБанку підтвердила пріоритети найкращих стандартів корпоративного управління та ефективного розвитку найбільшого державного банку

Пріоритетами нового складу наглядової ради ПриватБанку є продовження традицій найкращих світових практик корпоративного управління, подальший ...

Leave a reply