Прибуток ПриватБанку за 9 місяців 2022 року склав 13,8 млрд грн, що на 7,4 млрд грн менше, ніж результат за відповідний період минулого року.  З початку війни для захисту інтересів клієнтів банк запровадив низку заходів для зниження кредитного навантаження (призупинення нарахування відсотків, кредитні канікули, реструктуризація). Проте, через зниження платоспроможності населення, особливо в «червоних зонах», за 9 місяців поточного року банк сформував 9,4 млрд грн резервів під кредитні ризики.

Запроваджені з початку війни пільги клієнтам та скасовані комісії вплинули на зниження чистого комісійного доходу на 2,7 млрд грн порівняно з минулим роком. Так, доходи від платежів в роздрібних торговельних мережах (еквайрингу) склали половину від рівня попереднього року при відносно незмінному обсягу транзакцій. 

ПриватБанк не зупиняє підтримку економіки –  за період повномасштабного вторгнення банк надав 15,9 млрд грн кредитів бізнесу, переважно в агросекторі, частина з яких вже погашена. Кредитний портфель бізнес клієнтів від початку 2022 року зріс на 8 млрд грн (грос).

Завдяки зміцненню довіри клієнтів, сучасному сервісу та безперебійній роботі мережі обслуговування, на 1 листопада 2022 року залишки на поточних рахунках клієнтів в гривні зросли на 43% порівняно з початком року.

В умовах зростання інфляції банк вжив ефективних заходів, що стримати зростання операційних витрат, яке склало лише 5%  – 579 млн грн порівняно з минулим роком, 475 млн грн з яких припадає на виняткові витрати в умовах війни (підтримка персоналу, захист інформаційних систем, благодійність). На підтримку армії та благодійність ПриватБанк спрямував 80 млн грн.

You may also like

Новини компаній

Українці найчастіше вибирають картку єВідновлення ПриватБанку для зарахування допомоги від держави за пошкоджене війною житло

Українці, житло яких було пошкоджено внаслідок повномасштабної війни, для зарахування державної виплати на відновлення житла ...

Comments are closed.