З початку повномасштабного вторгнення українські та іноземні інвестори вже інвестували у державні облігації України (ОВДП) понад 1 трлн грн. Як повідомив Міністр фінансів України Сергій Марченко, інвестиції в облігації стали другим за обсягом джерелом фінансування держбюджету після міжнародної допомоги.

«Завдяки залученим коштам від ОВДП ми змогли профінансувати близько 200 днів нашої оборони та захисту, що еквівалентно 15% ВВП України у 2023 році», – зазначив Сергій Марченко.

Кожна третя гривня на підтримку державного бюджета, що залучена через ОВДП, інвестована найбільшим державним банком ПриватБанком та його клієнтами. За словами керівника казначейства банку Антона Коваленка, з початку війни ПриватБанк посідає перше місце в рейтингу первинних дилерів за обсягами торгів ОВДП, а загальний обсяг інвестицій банку та його клієнтів у державні папери перевищує 316 млрд грн.

“Українці сьогодні є одними із найбільш активних інвесторів в державні папери, щоб пришвидшити Перемогу, тому ми робимо все можливе, щоб інвестування у папери було зручним та доступним,відзначає Антон Коваленко.Кожна п’ята гривня українців, що інвестовані фізичними особами у військовий час у ОВДП, вкладаються через сервіс ПриватБанку”. 

Здебільшого клієнти ПриватБанку інвестують у гривневі ОВДП (64,5%), та облігації в доларах США (33,7%). При цьому, 80% клієнтів при погашенні ОВДП реінвестує кошти у цінні папери Міністерства фінансів. Нагадаємо, дохід від військових облігацій не оподатковуються ПДФО та військовим збором.

Купувати ОВДП можна в режимі online на сайті Приват24. Зараз таку можливість мають наші клієнти, які готові зробити внесок не менше 50 тисяч гривень.  Для придбання цінних паперів достатньо у розділі “Сервіси” меню “Цінні папери” обрати папери, які відповідають інвестиційним потребам, заповнити необхідні параметри та підписати за допомогою Smart-ID сформовані документи щодо угоди з ОВДП. Також ПриватБанк надає можливість не тільки купувати, але продавати ОВДП в режимі online в веб версії Приват24.

Детальна інструкція з купівлі ОВДП через Приват24 у відео. Щоб отримати більше інформації  – заповніть форму зворотного звʼязку на сайті .

You may also like

Новини компаній

Клієнти ПриватБанку у прифронтових регіонах зможуть отримувати банківські послуги за допомогою мобільного банкомату

ПриватБанк стартував проект унікального в Україні мобільного банкомату, який буде обслуговувати клієнтів там, де немає ...

Comments are closed.