У середу 18 січня 2022 року Господарський суд міста Києва продовжить розгляд справи № 910/17306/21 за позовом групи власників облігацій, випущених UK SPV Credit Finance plc. 

Нагадаємо, що зобов’язання ПриватБанку перед UK SPV Credit Finance plc було обміняно на акції додаткової емісії внаслідок процедури «бейл-ін». Позов було подано компанією Shakoor Capital Limited, до якої згодом доєднались компанії J.P. Morgan Securities plc та UBS AG, а також Pala Assets Holdings Limited й український ФОП Сазонов Д.В. За даними ЗМІ, один з цих позивачів — Pala Assets Holdings Limited — контролюється громадянином країни-агресора Владіміром Йоріхом.

У своєму позові власники облігацій вимагають визнати недійсним договір про придбання акцій, укладений між ПриватБанком та UK SPV 20 грудня 2016 року, хоча жоден із позивачів не був стороною цього договору. За договором, зобов’язання ПриватБанку перед UK SPV були обміняні на акції додаткової емісії банку — під час виведення ПриватБанку з ринку за участю держави шляхом процедури «бейл-ін».

Процедура «бейл-ін» становила важливу частину заходів, вжитих державою Україна для націоналізації ПриватБанку, а її законність була визнана Банком Англії та підтверджена рішенням Лондонського міжнародного арбітражного суду у 2021 році. Проте ані рішення Банку Англії, ані арбітражні рішення не стали перешкодою для ініціювання судової справи власниками облігацій в українському суді. 

Задоволення судом позову у даній справі може призвести до завдання збитків державному бюджету у значних розмірах. ПриватБанк розраховує на справедливий та об’єктивний розгляд справи Господарським судом міста Києва.

You may also like

Comments are closed.