Чи можна допомогти автономному водінню досягти технологічного прориву просто перебуваючи за кермом автомобіля? Так, принаймні за кермом VW Golf 8-го покоління. Пересуваючись дорогами Європи, вони збирають дані, допомагаючи Bosch створювати власні дорожні профілі. Хмарні рішення використовують дані з датчиків, що відстежують навколишню обстановку, щоб постійно оновлювати багатошарові карти з високою роздільною здатністю. Це критично важлива функція для автономних автомобілів. «Ми раді можливості разом з партнерами прокладати шлях до мобільності майбутнього вже сьогодні», – коментує Др. Матіас Піллін, президент багатопрофільного підрозділу комп’ютерних рішень Bosch.

  • Безперервні оновлення: потік інформації від дорожнього трафіку гарантує максимальну відповідність карт реальній обстановці;
  • Акуратна локалізація: зіставлення даних з датчиків, які відстежують обстановку в просторі, зі збереженими в базі картами забезпечує максимальну точність;
  • Підвищена безпека: надання датчикам даних з високоточних карт допомагає зробити системи допомоги водіям надійнішими та зручнішими;
  • Великий парк транспортних засобів: автомобілі VW Golf 8-го покоління допомагають Bosch створювати власні дорожні профілі.

Якщо в майбутньому автомобілі почнуть пересуватися самостійно, їм будуть потрібні гранично точні цифрові карти, а також здатність максимально точно визначати своє місце розташування. Це саме те, що пропонують дорожні профілі Bosch: використовуючи інформацію, що надходить з радарних і відеодатчиків, а також з різних датчиків руху транспортного засобу, вони доповнюють звичайні навігаційні карти додатковими шарами для точнішого контролю руху. Всі ці додаткові шари повністю сумісні зі звичайними форматами карт. Дані, що отримуються в реальному часі, Bosch використовує для додаткового промальовування шарів. Починаючи з 2023 року транспортні засоби отримають дорожні профілі Bosch разом з базовим набором цифрових сервісів. Bosch планує використовувати дані, що надходять, для безперервного розширення та оновлення профілів. Звичайно, повний потенціал багатошарових карт розкривається тільки в транспортних засобах з 2-м рівнем автономності та вище, однак вони також дають переваги й простішим автомобілям. «Чим більше транспортних засобів передають інформацію, тим ширшою та точнішою стає база даних для автономного керування», – зазначає Др. Піллін.

Цифровий двійник навколишнього простору

Рішення VW та Bosch працює наступним чином: перебуваючи в дорозі, кожен автомобіль використовує різні датчики для збору інформації про дорожні знаки, відбійники, ями та смуги розмітки. Далі кожен автомобіль за допомогою хмарних рішень VW надсилає ці дані в хмарне сховище Bosch. На базі отриманої інформації в хмарному сховищі Bosch створюються дорожні профілі, які є цифровими двійниками простору, в якому перебуває автомобіль.

Завдяки дорожнім профілям Bosch, транспортний засіб може більш точно визначати своє місце розташування: кожен автомобіль у реальному часі порівнює дані, що надходять з датчиків, з цифровою копією простору. Таке зіставлення дозволяє визначати, наприклад, позицію в смузі руху з точністю до декількох десятків сантиметрів щодо високоточної карти. Використання радарних сенсорів дозволяє досягати високої точності локалізації навіть у таких складних погодних умовах, як туман, дощ і снігопад, коли відеодатчики безсилі.

Природна дорожня поведінка автономних транспортних засобів

Дорожні профілі також дозволяють зробити переміщення автономних автомобілів у поздовжньому та поперечному напрямках більш безпечним і комфортним. Вони містять не тільки інформацію про особливості дороги, але й про її геометричні параметри, розташування смуг, дорожні знаки та встановлені швидкісні обмеження. При цьому вони включають навіть таку специфічну інформацію, як поведінка водіїв на даній ділянці дороги. Наприклад, яку траєкторію руху водій вибирає в даному повороті? За скільки метрів до перехрестя люди починають гальмувати? Як вони поводяться, здійснюючи перестроювання зі смуги в смугу до повороту? Щоб відповісти на всі ці запитання, система використовує дані з датчиків руху: швидкість, кут повороту, швидкість обертання коліс. У майбутньому дорожні профілі почнуть надавати ці ж дані транспортним засобам, щоб допомогти зробити автономне водіння максимально природним, комфортним і безпечним, наскільки це можливо. Bosch і VW спільно наближаються до цієї мети з кожним пройденим кілометром спільного шляху.

Bosch Group є провідним постачальником технологій та послуг у світі. У компанії працює близько 394 500 працівників (станом на 31 грудня 2020 року). Продажі компанії у 2020 році за попередніми оцінками склали 71,6 млрд. євро. За видами діяльності, компанія поділяється на чотири бізнес-сектори: Рішення для мобільності, Промислові технології, Споживчі товари та Енергетика та Будівельні технології. Як провідний постачальник IoT, Bosch пропонує інноваційні рішення для «розумних будинків», промисловості 4.0 та автомобілів з Інтернет-підключенням. Компанія використовує свій досвід і знання у сфері сенсорних технологій, програмного забезпечення та послуг, а також власний хмарний сервіс, щоб стати єдиним постачальником мережевих і багатопрофільних рішень для клієнтів. Стратегічною метою групи компаній Bosch є забезпечення життя людей підключеними до Інтернету продуктами та рішеннями, які або містять штучний інтелект (AI), або були розроблені та виготовлені з його допомогою. Bosch покращує якість життя в усьому світі за допомогою інноваційних продуктів та послуг, що надихають. Компанія Bosch створює технології, які «винайдені для життя». До складу Bosch Group входить компанія Robert Bosch GmbH та близько 440 дочірніх і регіональних компаній у 60 країнах. Світова мережа виробничих, інженерних та торгових мереж Bosch охоплює майже всі країни світу. Основою для майбутнього зростання компанії є її інноваційний потенціал. У 126 підрозділах компанії Bosch по всьому світу працюють 72 600 співробітників у галузі досліджень та розробок, а також близько 30 000 розробників програмного забезпечення.

Компанію заснував Роберт Бош (1861-1942) у 1886 році у Штутгарті  як «Майстерню точної механіки та електротехніки». Особлива структура власності Robert Bosch GmbH гарантує Групі компаній Bosch підприємницьку свободу, що дозволяє здійснювати довгострокове планування і використовувати значну частку коштів для інвестування, забезпечуючи їй надійне майбутнє. 94% акціонерного капіталу Robert Bosch GmbH належить благодійному фонду Robert Bosch Stiftung GmbH. Контрольним пакетом акцій володіє Robert Bosch Industrietreuhand KG і виконує функції власника на підставі довірчого управління. Інша частина акцій належить родині Бош і Robert Bosch GmbH. 

Додаткова інформація доступна онлайн на сайтах: www.bosch.ua, www.bosch.com.

You may also like

Leave a reply