Більше третини коштів українців, що інвестовані на підтримку України у військовий час у облігації внутрішньої державної позики (ОВДП), вкладаються через сервіс ПриватБанку.  Як повідомив керівник Управління цінних паперів ПриватБанку Борис Бисько, клієнти ПриватБанку є найбільш активними інвесторами у ОВДП: лише з початку 2023 року вони вже інвестували у державні папери більше 10 млрд грн.

Загалом на сьогодні українці вклали в держпапери понад 51 млрд грн, з яких частка інвестиций  клієнтів ПриватБанку – майже 15 млрд грн. За підсумками третього кварталу 2023 року ПриватБанк посідає перше місце в рейтингу первинних дилерів за обсягами торгів ОВДП згідно інформації Міністерства фінансів України.

За словами Бориса Биська, здебільшого клієнти банку інвестують у гривневі ОВДП (64,5%), та облігації в доларах США (33,7%). Цього року особливим попитом користувалися військові облігації  “Нова Каховка”(погашення травень 2024) та облігації “Сімферополь” (погашення січень 2025) . Середня сума операцій з купівлі державних паперів через Приват24  складає 435 тис грн. При цьому, 80% клієнтів при погашенні ОВДП реінвестує кошти у цінні папери Міністерства фінансів.

Нагадаємо, купувати ОВДП можна в режимі online на сайті Приват24 –  https://next.privat24.ua/bonds/list. Зараз таку можливість мають наші клієнти, які готові зробити внесок не менше 50 тисяч гривень.  Для придбання цінних паперів достатньо у розділі “Сервіси” меню “Цінні папери” обрати папери, які відповідають інвестиційним потребам, заповнити необхідні параметри та підписати за допомогою Smart-ID сформовані документи щодо угоди з ОВДП. Також ПриватБанк надає можливість не тільки купувати, але продавати ОВДП в режимі online в веб версії Приват24.

You may also like

Comments are closed.