23 серпня Кабінет Міністрів України ухвалив “План заходів щодо дерегуляції господарської діяльності”. План містить 114 заходів. У ньому йдеться про спрощення та удосконалення умов ведення бізнесу з питань сільського господарства, державного митного, санітарного та ветеринарного контролю, телекомунікацій, інфраструктури, будівництва, пожежної безпеки, медичного обслуговування, цінового регулювання, земельних відносин та оподаткування.

«План заходів щодо дерегуляції господарської діяльності – реакція на звернення і сигнали бізнес-середовища про найчутливіші проблеми у всіх галузях, які можна вирішити шляхом дерегуляції. Однак, переконана, що цим Планом потенціал дерегуляції не вичерпується, є багато питань, де потрібно проводити глибокий аналіз, робити значні системні зміни. В той же час, важливо, щоб цей План виконувався, щоб ми досягали результатів. ДРС спільно з Мінекономрозвитку планують здійснювати всі необхідні організаційні заходи – регулярні звіти на Урядовому комітеті, підготовка доручень Першого віце-прем’єра з приводу підвищення рівня виконання плану по дерегуляції. Тобто розхолоджуватись органам влади з приводу дерегуляції ми не дамо», – заявила Голова ДРС Ксенія Ляпіна після засідання КМУ.

Раніше Міністерство економічного розвитку і торгівлі України оприлюднювало пропозиції до Плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності, затвердженого розпорядженням Кабінету Міністрів від 18.03.2015 № 357-р, а також близько півроку проходили консультації з бізнес-середовищем.

Заходи щодо дерегуляції в Україні активно проводяться протягом 2-х років поспіль. Нещодавно Голова ДРС представила членам Уряду результати виконання міністерствами плану заходів щодо дерегуляції господарської діяльності. За її словами, за рахунок економії та в наслідок дерегуляції бізнес зберіг понад 10 млрд. гривень через спрощення процедур, зняття необґрунтованих обмежень, скорочення прямих витрат. Це відбулося без втрат для державного бюджету.

Державна регуляторна служба України спільно з Міністерством економічного розвитку та торгівлі докладатимуть всіх зусиль, щоб виконання Плану заходів щодо дерегуляції принесло значний економічний ефект.

Джерело: Державна регуляторна служба України

You may also like

Leave a reply