Перелік адміністративних послуг в Україні може бути скорочений. Кабінет міністрів схвалив законопроект, що передбачає скорочення переліку адмінпослуг з 3 тисяч до 570, написав у Twitter міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус.

«Кабмін підтримав наш законопроект« Про перелік адмінпослуг та розмір плати ». Скорочуємо кількість з 3000 до 570 і встановлюємо справедливу ціну », – написав він.

На думку міністра, за рахунок великої кількості різних адмінпослуг держава практично облагало громадян додатковим прихованим податком.

20 травня поточного року міністерство економічного розвитку оприлюднило законопроект, в якому запропонувало законодавчо закріпити перелік адміністративних послуг та зафіксувати плату за їх надання. У законопроекті пропонується заборонити вимагати отримання адмінпослуг, не передбачених цим законом.

МЕРТ також пропонує прив’язати розмір плати за послуги до розміру мінімальної заробітної плати в країні.

Також міністерство пропонує включити до переліку адмінпослуг видачу документів дозвільного характеру, анулювати дію закону «Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності». При цьому закон «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» пропонують доповнити нормою, згідно з якою перелік документів дозвільного характеру та плата за їх надання, переоформлення, видача дубліката, копії, анулювання на підставі заяви суб’єкта господарювання визначаються законом.

МЕРТ пропонує ввести в дію цей закон з 1 січня 2016 року.

Джерело: Минфин

You may also like

Leave a reply