Прийняття постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» — важливий крок на шляху побудови єдиної державної інформаційної системи, яка б містила геопросторові дані різних кадастрів та інформаційних систем, що зі свого боку гарантує змогу надання статусу офіційних даних інформації, що міститься в інформаційних шарах Публічної кадастрової карти. Зокрема, про об’єкти природно-заповідного фонду, облік лісів, родовищ, запасів і проявів корисних копалин та смарагдової мережі.

Окрім цього, вищезазначеною постановою Кабінету Міністрів України запроваджується можливість реалізації пілотного проєкту Держгеокадастру щодо національної інфраструктури геопросторових даних.

Станом на сьогодні Держгеокадастром ведеться робота щодо створення окремих інформаційних шарів про мережу автомобільних доріг та об’єкти енергетичної інфраструктури, що зі свого боку надасть змогу отримувати оперативну інформацію про транспортну систему України, стан доріг, об’єкти дорожнього сервісу, планувати розвиток міст та дасть можливість спростити процедуру підключення до електромереж.

Такий крок є втіленням послідовності та системності дій Уряду в розбудові національної інфраструктури геопросторових даних, створює можливості для забезпечення ефективного прийняття управлінських рішень органами державної влади та місцевого самоврядування під час розпорядження землями, а також задоволення потреб власників і користувачів земельних ділянок у достовірній і повній інформації щодо кількісних та якісних характеристик цих земельних ділянок.

You may also like

Новини

Food&NonFoodMaster-2022

Запрошуємо Вас 9 вересня на XIII Міжнародну практичну конференцію Food&NonFoodMaster-2022 «Restart в партнерстві ритейлерів та постачальників ...

Leave a reply