Музиківська громада утворилась у 2016 році. Після об’єднання із Східненською сільською радою мешканці громади почали замислюватись над ідеєю нового вебсайту, який допоміг би встановити зв’язок між співробітниками, що знаходяться на відстані один від одного. У Музиківської сільської ради був власний вебсайт у 2010 році, однак він майже не оновлювався через складну структуру і з ним працювала лише невелика кількість співробітників сільради.

2017 року Музиківська ОТГ увійшла у першу когорту громад-учасниць Програми USAID DOBRE («Децентралізація приносить кращі результати і ефективність») і стала однією із пілотних ОТГ, які запровадили вебсайт, побудований на платформі DOSVIT, розробленій SocialBoost, партнером Програми DOBRE. Тісна співпраця зі спеціалістами SocialBoost уможливила створення абсолютно нового вебсайту, який служить інструментом комунікації між органами місцевого самоврядування, мешканцями та партнерами.

Фото 1. Працівники сільської ради засвоюють нові можливості роботи із сайтом

Фото 2. Секретар сільської ради використовує вебсайт під час робочих засідань, щоб показати оновлення та документи

Віталія Ртіщева, спеціалістка-фінансистка Музиківської сільської ради пояснює: «[Сайт] має зрозумілу структуру. Дає можливість швидко знайти потрібний документ, за кілька секунд. Дозволяє підключити купу додатків в сфері електронної демократії та підзвітності. Колосальна можливість —  актуальні сервіси, від бюджету участі до ProZorrо. Це  сайт, що дає можливість  підкреслити потенціал громади серед інвесторів та партнерів. Зручно отримувати інформацію про громаду, дізнаватися новини, користуватися електронними сервісами (Hromadsky Project, DOBRE.Pytannia та іншими)».

 На вебсайті сільської ради Музиківської ОТГ розміщено:

  • У розділі Новини — понад 580 інформаційних повідомлень.
  • У розділі Документи — понад 2000 нормативно-правових актів.
  • У розділі Проєкти — чотири ініціативи з розвитку громади.

Загальна аудиторія сайту — понад 5700 користувачів. За даними Google-аналітики, щомісяця сайт Музиківської ОТГ відвідує в середньому 1251 людина.

Вебсайт сільської ради Музиківської ОТГ

Розділ Новини

Розділ Документи

Розділ Проєкти

Варто зазначити, що у 2018-2020 волонтерка Корпусу Миру за проєктом Розвиток громад Ешлі Браво Гарсіа проходила службу у сільській раді Музиківської ОТГ та співпрацювала із колегами над оптимізацією вебсайту. Ешлі повідомила, що завдяки даним Google-аналітики, відтепер «в один клік» можна дізнатися про аудиторію сайту.
Інноваційними аспектами у роботі сайту є такі:

  • Деталізація: у який день тижня вебсайт відвідують більш активно (по понеділках). Більше візуалізації доступно про основну групу аудиторії (жінки, вікова група: 25-45).
  • Моніторинг: дані акаунту Google-аналітики співпадають із даними сторінки сільської ради у фейсбуці. Їх перевіряють кожного місяця, щоб вивчити рівень взаємодій цільової аудиторії та визначити, який контент підсилює її.Постійність: регулярне оновлення для зміцнення репутації вебсайту як надійного та джерела.
  • Поінформованістьважливі повідомлення для громади. Наприклад, бюджет участі проходить другий рік поспіль, мешканці ознайомлені із концепцією та методом програми.

Також, надихнувшись національною кампанією партнера Програми USAID DOBRE Національного Демократичного Інституту «Жінки — це 50% успіху України», під час карантину в Музиківській ОТГ реалізували власний масштабний проект «Жінки — це 50% успіху Музиківської ОТГ»: провели інтерв’ю з дев’ятьма активними жінками громади та опублікували на сайті. Місцеві жителі активно цікавилися думками та здобутками героїнь.

«Жінки — це 50% успіху України»

«Жінки — це 50 % успіху Музиківської ОТГ

Спеціалісти сільської ради популяризують можливості свого сайту: наприклад, за умов карантину актуально подавати звернення онлайн, тому для молоді підготували веселу мотиваційну відеоінструкцію.

У поточному році планують запустити і додаток Е-петиції. Важливо, якими будуть наступні кроки сільської ради при розгляді пропозицій, як у подальшому активність місцевих жителів та ІТ-підходи сприятимуть розвитку громади в цілому.

Подяка співавторам історії: Людмилі Погрібній, секретареві сільської ради Музиківської ОТГ; Ashley Bravo Garcia, CD PCV, Peace Corps Ukraine; SocialBoost та Національному Демократичному Інституту, партнерам Програми USAID DOBRE.

Програма USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма, що виконується міжнародною організацією Глобал Ком’юнітіз (Global Communities) та фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Програма спрямована на посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залученості громадян до прийняття рішень та забезпечення підзвітності та прозорості в громадському управлінні. До консорціуму виконавців Програми DOBRE, на чолі з Global Communities, входять: Український кризовий медіа-центр; SocialBoost; Фонд розвитку місцевої демократії (FSLD/FRDL), Малопольська школа державного управління при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща; Національний Демократичний Інститут (NDI).

Програма USAID DOBRE працює в 7 цільових областях: Дніпропетровській, Івано-Франківській, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Миколаївській та Тернопільській. Із червня 2020, Програма DOBRE розпочала свою роботу ще в трьох областях: Запорізькій, Чернівецькій, та Чернігівській. та Національному Демократичному Інституту, партнерам Програми USAID DOBRE.

Розсилка цих інформаційних матеріалів стала можливою завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Зміст є відповідальністю Глобал Комʼюнітіз (Global Communities) і не обов’язково відображає точку зору USAID чи Уряду Сполучених Штатів.

You may also like

Leave a reply