Lenovo Group оголосила фінансові результати за перший квартал1 і повідомила про виручку Групи в розмірі $12,9 млрд та чистий прибуток у розмірі $191 млн, якщо оцінювати не за HKFRS2. Дохід від бізнесу, не пов’язаного з ПК, становив 41% доходу Групи, а сервісний бізнес досяг значного зростання та стійкої прибутковості, що ще раз демонструє ефективність стратегії інтелектуальної трансформації Lenovo.

Група продовжує вживати проактивних заходів, щоб підтримувати стійкість співвідношення витрат і доходу (E/R), підтримувати стабільну прибутковість та інвестувати в зростання і трансформацію. Компанія як і раніше прагне подвоїти інвестиції в інновації в середньостроковій перспективі, включаючи додаткові інвестиції в розмірі $1 млрд протягом трьох років для прискорення впровадження штучного інтелекту (ШІ) компаніями по всьому світі. Зокрема це пристрої на базі технологій ШІ, інфраструктурні та інші ШІ-рішення.

Попри складну ситуацію на ринку, минулого кварталу та несприятливі макроекономічні умови, компанія Lenovo бачить ознаки стабілізації та поліпшення, зокрема зниження цін на компоненти, і вважає, що сегмент користувацьких пристроїв дає надії на відновлення та пожвавлення зростання у другій половині поточного3 фінансового року.

Фінансові показники:

 Перший квартал 23/24 $ млнПерший квартал 22/23 $ млнЗміна   
Виручка Групи12,90016,956(24%) 
Дохід до сплати податків228691(67%) 
Чистий прибуток (показник прибутку акціонерів компанії)177516(66%) 
Чистий прибуток (показник прибутку акціонерів компанії non-HKFRS2)191556(66%) 
 
Базовий прибуток на акцію (центи)1,484.39(2,91) 

«Минулого кварталу макросередовище ставило виклики, і наш бізнес апаратного забезпечення залишався у фазі адаптації, але ми наполегливо реалізовували нашу стратегію. Своєю чергою, сервісний бізнес досяг значного зростання та стабільної прибутковості. Сума доходів, не пов’язаних з ПК, збільшувалася  рік до року, демонструючи ефективність диверсифікованих механізмів зростання, і я зберігаю стриманий оптимізм щодо відновлення нашого бізнесу протягом наступних кількох кварталів, — говорить Юаньцін Ян (Yuanqing Yang), голова правління і генеральний директор Lenovo. — Оскільки ми продовжуємо розвивати інновації та втілювати інтелектуальну трансформацію, я впевнений, що в довгостроковій перспективі ми забезпечимо стійку прибутковість та зростання».

Подальші інвестиції в ШІ в розмірі $1 млрд базуються на нинішньому лідерстві

Компанія Lenovo продовжує використовувати ШІ в усіх напрямках, досягнувши переваг в напрямі обчислювальних потужностей від користувацьких до периферійних, хмарних і мережевих рішень. Прорив у великих мовних моделях (LLM) і створеному ШІ контенті знаменує великий стрибок у розробці та застосуванні штучного інтелекту та слугує каталізатором його подальшого впровадження. Протягом наступних трьох років компанія Lenovo виділить $1 млрд на інвестиції в ШІ, які будуть спрямовані на створення пристроїв, що працюють на базі технологій ШІ, оптимізованої для ШІ обчислювальної інфраструктури, а також технологій інтеграції контенту, створеного штучним інтелектом, в “розумні” рішення для вертикальних галузей, які допоможуть покращити продуктивність користувачів.

Завдяки широкому портфоліо ШІ-рішень підрозділ Infrastructure Solutions Group (ISG) посідає третє місце у світі за обсягом апаратної інфраструктури для технологій, що використовують штучний інтелект. Також він є лідером у розробці наступного покоління ШІ-систем на базі NVIDIA. Зовсім скоро сервер Lenovo ThinkSystem SR675 V3 буде оснащено нещодавно анонсованим графічним процесором NVIDIA L40S, який допоможе користувачам у різних галузях промисловості розвивати ШІ та використовувати такі застосунки, як інтелектуальні чат-боти, інструменти пошуку і підбиття підсумків. Окрім того, ISG інвестує $100 млн у подальший розвиток власної програми ШІ-інноваторів, в рамках якої спільно з 45 незалежними розробниками ПЗ вже було створено понад 150 передових ШІ-рішень та більш ніж 70 ШІ-оптимізованих платформ за перший рік своєї роботи.

Підрозділ Solutions and Services Group (SSG) широко використовує ШІ у своєму портфоліо, включаючи вбудовані в служби технічної підтримки смарт помічники, ШІ-девайси для прогностичної підтримки, а також доповнені штучним інтелектом вертикальні рішення.

Водночас підрозділ Intelligent Devices Group (IDG) інтегрував ШІ у всі аспекти життєвого циклу своїх пристроїв: від використання ШІ для того, щоб вивчати інсайти користувачів, які потім використовують при розробці та аналізі продуктів, до перевірки вразливостей коду перед виробництвом. Що цікаво, ШІ не оминає етап виробництва — технологію застосовують для планування деталей, перевірки якості та оптимізації процесів. Забігаючи наперед, компанія Lenovo очолює трансформаційний зсув у персональних комп’ютерах завдяки впровадженню в них технологій штучного інтелекту. Lenovo вбачає майбутнє комп’ютерів з ШІ як революційне гібридне поєднання клієнтських, периферійних і хмарних технологій, що відкриває шлях до розширеної функціональності, швидкості, креативності та реалістичного досвіду.

На операційному рівні компанія Lenovo використовує ШІ в “розумному” виробництві, ланцюгу поставок, обслуговуванні клієнтів для підвищення ефективності, прогнозуванні та прийнятті рішень.

Solutions and Services Group (SSG): висока маржа, швидке зростання

Протягом наступних трьох років тенденція цифрової та інтелектуальної трансформації продовжуватиме стимулювати високі темпи зростання глобальних ІТ-витрат, особливо на ІТ-послуги. Водночас загальний попит на вертикальні рішення, включаючи “розумне” місто, “розумне” виробництво, “розумну” освіту та “розумну” роздрібну торгівлю, очікує значного зростання до 2026 року.

Результати діяльності у першому кварталі 23/24 фінансового року:

  • SSG демонструє високі темпи зростання та високу прибутковість: дохід компанії склав $1,7 млрд, що на 18% більше, ніж торік, а операційна рентабельність перевищила 21%.
  • Зберігаючи бізнес сервісної підтримки як основний двигун прибутку, було досягнуто значного прогресу в розширенні керованого обслуговування, а також проєктних послуг і сервісних рішень, які разом складають більш ніж половину доходу SSG (зростання на 4 пункти в порівнянні з минулим роком).
  • SSG продовжує будувати потужну бізнес-лінійку рішень для цифрових робочих місць.

Стійке зростання

  • SSG охоплює сервісні тенденції (as-a-Service), тенденції цифрових робочих місць, послуги, пов’язані з просуванням сталого розвитку та гібридних хмарних технологій, масштабуючи свої ключові пропозиції та перетворюючи ці горизонтальні компоненти на вертикальні рішення, щоб допомогти клієнтам покращити досвід та продуктивність співробітників.

Infrastructure Solutions Group (ISG): забезпечення зростання у ключових сферах

  • Завдяки високому попиту на штучний інтелект модернізація інфраструктури  інформаційно-комунікаційних технологій ще більше прискорюється. Очікується також значне зростання у сфері послуг, периферійного та корпоративного програмного забезпечення.

Результати діяльності у першому кварталі 23/24 фінансового року

  • Виторг знизився в річному обчисленні ($1,9 млрд, що на 8% менше, ніж у попередньому році) через знижений попит на серверні обчислення з боку постачальників хмарних послуг (CSP). Також причиною стала обмежена доступність графічних процесорів, що вплинула на загальний попит на ШІ, і повільніший, ніж очікувалося, перехід індустрії на платформу наступного покоління.
  • ISG досягла гіперзростання у сферах зберігання даних, програмного забезпечення, послуг та високопродуктивних обчислень (High-Performance Computing, HPC), потроївши показники у порівнянні з попереднім роком, що зробило Lenovo четвертим найбільшим постачальником систем зберігання даних у світі.
  • ISG продовжує демонструвати успіхи в галузі штучного інтелекту, показуючи тризначне зростання у другій половині 2022 року, а галузеві дослідження ставлять компанію на третє місце у світі за рівнем розвитку апаратної інфраструктури штучного інтелекту.

Стійкий розвиток:

  • Компанія Lenovo продовжить інвестувати у розробку інфраструктури, готової до застосування штучного інтелекту (ШІ) та оптимізованої під його потреби. Зокрема для ШІ на рівні обчислювальних пристроїв, ШІ у гібридному хмарному середовищі, а також серверів та сховищ даних, що підтримують робочі навантаження, орієнтовані на ШІ.
  • ISG продовжує зосереджувати увагу на розширенні своєї візії як найбільш надійного інфраструктурного партнера для клієнтів у сфері їх цифрової та інтелектуальної трансформації.

Intelligent Devices Group (IDG): збереження лідерства

Попри тиск на ринку смарт пристроїв, відкриваються нові можливості на ринку інтелектуальних просторів та нового покоління гаджетів з технологією штучного інтелекту.

Фінансові показники за перший квартал 2023/24 фінансового року:

  • Виручка знизилася порівняно з попереднім роком до $10,3 млрд (зменшення на 28% рік до року) через ринкові виклики, але Lenovo зберегла свою глобальну лідерську позицію на ринку ПК (23,2%).
  • Напрям смартфонів сягнув рекорду за кількістю активації в першому кварталі вперше за 10 років та зміцнив позиції у преміальному та 5G сегментах завдяки випуску нової лінійки смартфонів motorola razr.
  • IDG продемонструвала значний потенціал зростання у сегментах смарт співпраці та смарт будинку.

Стійкий розвиток:

  • Група зобов’язалась інвестувати в інновації для побудови довгострокової конкурентоспроможності, включаючи розробку наступного покоління пристроїв зі штучним інтелектом.
  • Трирічний план зростання у сегменті смартфонів допомагає досягти преміального зростання в регіонах Північної та Латинської Америки, а також гіперзростання в регіонах Тихоокеанського басейну та Європейської, Близькосхідної та Африканської (EMEA) зон.
  • IDG продовжує розширювати асортимент “розумних” пристроїв, включаючи розширене ПЗ та сервіси для подальшої побудови екосистеми Групи.

1 1 квартал 2023/24 фінансового року Lenovo тривав із 1 квітня по 30 червня 2023 року. 

2 Показник, що не відноситься до HKFRS, був скоригований шляхом виключення змін чистої справедливої вартості фінансових активів за справедливою вартістю через прибуток або збиток, амортизації нематеріальних активів у результаті злиття та поглинання витрат, пов’язаних зі злиттям та поглинанням; і відповідні наслідки податку на прибуток, якщо такі є.

3 2023/24 фінансовий рік Lenovo триває з 1 квітня 2023 року по 31 березня 2024 року.

You may also like

Новини компаній

ПриватБанк та UNFPA створили унікальний мікрокурс для підлітків «Фінансові не дрібниці», який навчить їх турбуватися про гроші та свій ментальний стан

Cучасний та зрозумілий для юної аудиторії мікрокурс з фінансової грамотності та водночас на підтримку ментального ...
Новини компаній

Підприємці та бізнес Криворіжжя зможуть отримати в ПриватБанку гранти та кредитну підтримку на відновлення та розвиток бізнесу

ПриватБанк запрошує підприємців та малий і середній бізнес Криворізького району стати учасниками нової програми «Підтримка ...

Comments are closed.