Всеукраїнський сервіс доставки продуктів Zakaz.ua проаналізував, які продукти стали коштувати в провідних мережах українських супермаркетів протягом місяця дешевше. Чимало позицій зі зниженими цінами у березні в порівнянні з лютим фахівці зафіксували серед молочних, м’ясних, рибних та інших фреш-товарів.

У лютому та березні 2023 року в Україні почали знижуватися ціни на низку популярних продуктів, які останнім часом лише стрімко дорожчали. Зокрема економічні експерти також зазначають, що всупереч кризі в країні у 2023 році слід очікувати на зменшення інфляційного тиску. “Споживча інфляція в Україні навряд чи перевищить 20%”, — нещодавно зазначив ексчлен Ради НБУ Віталій Шапран.

Аналітики сервісу доставки Zakaz.ua дослідили, чи дійсно відбувається позитивна й помітна динаміка серед цін на найзатребуваніші продукти щоденного вжитку безпосередньо на полицях магазинів таких ритейлерів як-от: METRO, Auchan, Varus, Novus, МегаМаркет та ін.

Ціни на овочі та фрукти

Початок весни традиційно асоціюється зі збільшенням кількості свіжих овочів та фруктів на прилавках, бодай і тепличних. Відповідно, це найкращий час почати поповнювати організм вітамінами. У березні відносно лютого значно подешевшали апельсини, лимони та мандарини, адже вже минув зимовий бум на цитрусові фрукти, тому ціна впала: 49,5 грн/кг – середня вартість апельсинів, 74,2 грн/кг – середня вартість мандаринів, 51,7 грн/кг – середня вартість лимонів. Також на поличках деяких ритейлерів знизилась ціна на грейпфрут – на 26%. Улюблений фрукт дієтологів зараз коштує від 50 до 60 грн/кг, тоді як у лютому ціна була від 62 до 75 грн. Крім того, найбільше серед популярних дієтичних плодів впала ціна на дрібні калібри Авокадо Хасс – в середньому на 54%.

Серед овочів поступово почала падати ціна на цвітну капусту (149,9 грн/кг) та броколі (219 грн/кг), а також на буряк та часник – коштують у березні дешевше близько на 16%, ніж у лютому. Зокрема, для покупців стала доступнішою японська редька дайкон, яка впала у ціні на 12%. Крім того, на полицях усіх ритейлерів значно подешевшала картопля, середня ціна якої цього місяця становить близько 11,6 грн/кг (на 11%). Найменше змінилися ціни на батат та гриби печериці, які подешевшали лише на 4% та 3% відповідно.

Ціни на рибу та м’ясо

Що стосується м’яса: за статистикою Zakaz.ua, найбільшою популярністю серед українців користується курятина, яка зустрічається в кожному 3-му кошику онлайн-покупця. Вартість свіжого філе курчати-бройлера в українських супермаркетах у березні відносно лютого зменшилася на 9%, середня ціна становить близько 147 грн за кілограм. Також у березні вигідніше купувати філе курячого стегна та фарш, ціни на ці продукти знизились на 14% та 7% відповідно. Для тих, хто з початком весняних сонячних теплих днів планує відпочити на природі та засмажити шашлик, теж маємо гарні новини. Ціни на м’ясо свинини у березні помітно знизились. Так, наприклад,  соковитий свинячий стейк без кістки подешевшав на 11% та вартує в середньому 234 грн/кг. Дешевше коштує лопатка на кісточці – ціна знизилась на 7% (144 грн/кг), стегно – на 3% (149 грн/кг) та грудинка свиняча на 6% (156 грн/кг). Тим часом, середня вартість свіжого сала залишилася на рівні минулого місяця – 189,00 грн/кг. А ось солоне знизилося у ціні з 270,20 грн/кг до 255,30 грн/кг.

На рибу також було помічено зниження ціни. На полицях ритейлерів Novus та Varus у березні ціна на слабосолoний оселедець знизилась на 15%, нині він коштує 99 грн/кг. Зокрема подешевшала в супермаркетах риба: скумбрія свіжоморожена – на 8% (120 грн/кг), карась охолоджений – на 14% (69 грн/кг) та окунь свіжоморожений – на 19% (193 грн/кг).

Ціни на інші популярні продукти широкого вжитку

Найбільше у березні подешевшав на поличках ритейлерів тостовий кукурудзяний хліб, ціна впала на 22%. На молочну продукцію з січня по березень 2023 року також був помічен тренд на зниження середньої вартості. Ціна на пастеризоване молоко жирністю 2,5% у березні відносно лютого знизилася близько на 7%, воно коштує від 26 до 36 грн в залежності від ТМ продукту та об’єму. Найбільше серед молочних продуктів в асортименті ритейлерів зафіксовано зниження ціни на велику кількість йогуртів, сметану та кефір. При цьому ціна на вершкове масло у березні знизилась на 5% у порівнянні з лютим, проте залишилася на рівні січневої.

Зокрема, зазначимо, що ціни на деякі крупи також почали повільно знижуватися. Наприклад, круглозернистий рис подешевшав близько на 4%, на гречку від низки постачальників також були помічені зниження цін на кілька гривень.

Що стосується гарячих напоїв: в асортименті ритейлерів помітно знизилась ціна на чорний чай, як звичайний листовий, так і пакетований. Низька даних товарних позицій на прилавках ритейлерів нині коштує дешевше від 10 до 20%.

За даними фахівців Zakaz.ua, як правило, найбільша кількість товарних позицій на поличках супермаркетів подешевшали не серед продуктів харчування, а серед непродовольчих товарів. У порівнянні з цінами у лютому чимала кількість товарів у березні коштує значно дешевше у наступних категоріях: “сад та город”, “канцелярія”, “особиста гігієна” та “товари для дому”. Так, наприклад, в онлайн-асортименті мережі МЕТRO на сайті Zakaz.ua, у порівнянні з лютим зафіксували зниження цін на 1018 товарних позицій, в мережі Auchan – на 3256 одиниць, в Novus коштують дешевше 884 товари, а у мережі Varus – 582 товарні позиції. Також в мережах ритейлерів щодня з’являється багато акційних товарів, знижок та вигідних пропозицій, які також дозволяють покупцям значно заощаджувати кошти.

“Аналітики сервісу доставки Zakaz.ua будуть й надалі підводити підсумки і інформувати аудиторію про динаміку цін та пропозицій на продукти харчування в українських супермаркетах”,  – зазначив Євген Нетреба, комерційний директор компанії.

You may also like

Comments are closed.