Індекс вартості приготування українського борщу під час війни зріс на 7%. 

Про це повідомив сервіс доставки продуктів Zakaz.ua, аналітики якого проаналізували  у столичних супермаркетах зростання цін на продукти, що входять до складу традиційної страви, та підрахували, скільки сьогодні в середньому коштуватиме українцям приготувати борщ на сім’ю вдома.

Загальна вартість продуктів

Приготувати борщ в Україні стає дедалі дорожче. Майже всі інгредієнти української національної страви, крім білокачанної капусти та буряка, зросли у ціні. Капуста та буряк подешевшали на 33% та 14% відповідно. Найбільше підскочила ціна на соняшникову олію – на 35%, середня вартість якої у столичних супермаркетах становить 55 грн. Також значно зросла ціна на томатну пасту – на 30%. Станом на 23 травня вона коштує в середньому 41 грн, тоді як у лютому ціна становила 32 грн. Водночас картопля подорожчала на 24%, а морква та цибуля на 20%.

Найменше з борщового набору подорожчало м’ясо – ціна зросла на 8%. Однак, зважаючи що це найдорожчий продукт серед усіх компонентів, це зростання значно вплинуло на загальну вартість борщу, про що піде мова далі.

Детальну динаміку зростання цін на продукти зображено в інфографіці:

У скільки обійдеться приготувати борщ на сім’ю

Для того щоб визначити вартість, за основу було взято найбільш класичний рецепт борщу з розрахунком на 3,5-4 літра. Ділимося рецептом та пропорціями потрібних інгрідієнтів в інфографіці:

Zakaz.ua простежили, як змінилася вартість на компоненти борщу згідно з класичною рецептурою протягом трьох місяців.

У підсумку з’ясувалось, що станом на 23 травня 2022 року кастрюля червоного борщу об’ємом на 3,5-4 л звареного за традиційним рецептом, в середньому обійдеться українцям у 113 грн, що на 7% дорожче, ніж у довоєнний період станом на 23 лютого.

Найдорожчим інгредієнтом борщового набору є м’ясо, яке додає страві в ціні більше ніж половину вартості. З чого можемо зробити висновок, що сьогодні вигідніше бути вегетаріанцем. Без м’яса страва коштує приблизно 50 грн. До того ж, ця ціна не суттєво різниться від довоєнної — у лютому пісний борщ коштував 47,2 грн.

Довідка. «Індекс борщу» — середня сума вартості, в яку обійдеться приготування традиційної страви за класичним рецептом до столу. Розраховується за аналогією до міжнародного індексу БігМака.

Вам також може сподобатися

Новини компаній

Кіберполіція за сприяння ПриватБанку затримала групу зловмисників, які “отоварювали” крадені дані банківських карток громадян

Працівники служби безпеки ПриватБанку викрили шахрайську схему, в результаті чого співробітники відділу протидії кіберзлочинам Черкащини ...

Comments are closed.