ВІДКРИТИЙ НЕДЕРЖАВНИЙ ПЕНСІЙНИЙ ФОНД «ПОКРОВА» звернувся до вищих органів держави – Офісу Президента України, Кабінету Міністрів та Міністерства юстиції, з тим, щоб відстояти права учасників фонду, не дозволити ФГВФО ігнорувати та не виконувати судові рішення, що набули законної сили.

НПФ «ПОКРОВА» створений в 2008 році Українською Греко-Католицькою Церквою задля того, щоб забезпечити гідну пенсію громадянам, які стали учасниками фонду, щоб вони могли гідно і спокійно прожити золоті роки, а також допомогти державі «довгими грошима» для розвитку економіки.

НПФ «ПОКРОВА», дотримуючись усіх вимог законодавства та Інвестиційної декларації щодо структури активів фонду, розмістив пенсійні активи на депозит в АТ «БАНК «ТАВРИКА» у  2011 році.

Фондом гарантування вкладів фізичних осіб в 2012 році було введено тимчасову адміністрацію в АТ «БАНК «ТАВРИКА». З метою захисту прав учасників НПФ «ПОКРОВА» звернувся до ФГВФО з вимогою повернути пенсійні активи, які були розміщені на депозиті банку, та, згідно законодавства, мали бути повернуті фонду і не підлягали включенню до ліквідаційної маси банку. Проте ФГВФО не дотримався вимог законодавства та не повернув грошові кошти, через що НПФ «ПОКРОВА» був змушений звернутися до суду. Судові процеси підтвердили законність вимог НПФ «ПОКРОВА».

23.09.2015 року Вищим адміністративним судом України винесено постанову, згідно якої визнано протиправною бездіяльність ФГВФО, уповноваженої особи ФГВФО на ліквідацію АТ «БАНК «ТАВРИКА» щодо неповернення НПФ «ПОКРОВА» пенсійних активів, розміщених у вказаному банку. Постанова Вищого адміністративного суду України набрала чинності з  моменту її проголошення, тобто з 23.09.2015 року.

В 2015 році Вищий адміністративний суд України видав у справі виконавчий лист, який було пред’явлено для примусового виконання. А у 2017 році, через системне невиконання ФГВФО рішення Вищого адміністративного суду, в рамках виконавчого провадження ДВС було накладено арешт на майно боржника – ФГВФО.

Протягом семи років ФГВФО, який офіційно позиціонує свою діяльність як таку, що спрямована на гарантування прав вкладників, не виконує не лише своїх цілей, а і законного рішення Вищого адміністративного суду України.

Більше того, в травні 2022 року, саме в той час, коли в країні вже третій місяць триває війна, ФГВФО, щоб уникнути виконання рішення суду, яке набуло чинності ще в 2015 році, звернувся до суду з позовною заявою про зняття арешту, накладеного постановою державного виконавця, п’ятирічної давнини. Це свідчить про недобросовісне виконання ФГВФО як боржником своїх процесуальних обов’язків, підтверджує, що він свідомо не виконував судове рішення протягом майже семи років.

Сьогодні, коли українці віддають останнє на підтримку один одного в цей складний для всіх час, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб позбавляє українців довіри до влади та верховенства права в нашій країні. Він демонструє, що влада не спроможна гарантувати виконання судових рішень, які набули законної сили. Він підриває довіри до того, що закон в Україні – один для всіх.

Сподіваємося, що наше звернення до вищих органів нашої держави, яка обрала для своїх громадян європейський шлях розвитку, одним з ключових принципів якого є верховенство права, зробить неможливою таку «діяльність» ФГВФО щодо людей, які накопичували собі самостійно на пенсію, чиї права захищені законом та підтверджені в судових інстанціях. Маємо глибоке переконання, що врешті решт, через сім років, пенсійні активи будуть повернуті їх законним власникам – учасникам НПФ «ПОКРОВА».

You may also like

Comments are closed.