За ініціативи народних депутатів партії «Слуга народу» у Верховній Раді України був зареєстрований новий законопроект №1081. Його норми покликані покращувати якість надання адміністративних та інших видів послуг в будівельній сфері. Відповідний законопроект був направлений на розгляд до Верховної Ради 29 серпня 2019 року. Положеннями законопроекту пропонується внесення наступних змін/нововведень:

  1. У складі містобудівного кадастру пропонується створити Єдину державну систему в сфері будівництва, в електронному вигляді. В рамках запланованої до створення системи, повинні функціонувати: Реєстр, в якому можна стежити за будівельною діяльністю; кабінет користувача (електронний); портал системи. Положеннями запропонованого законопроекту планується здійснювати реєстрацію будівельних норм і внесених до них змін шляхом створення відповідного запису в системі. Виконувати функцію архіву в електронному вигляді буде Єдиний реєстр документів. У ньому міститимуться результати прийнятих рішень про дозвіл на проведення підготовчих і будівельних робіт та інші документи, які є невід’ємними в сфері будівництва.
  2. З’явиться можливість отримувати всі адміністративні послуги в сфері будівництва в режимі 24/7. Документи можна буде подавати в електронній формі, що допоможе уникнути зайвих витрат часу на простої в чергах і відкриє ряд інших перспектив.
  3. Норми законопроекту передбачають скорочення переліку адміністративного характеру документів, що подаються для отримання послуг.
  4. Пропонується налагодити систему взаємодії між державними інформаційними ресурсами шляхом введення єдиної електронної системи. Такий крок дозволить отримувати послуги за принципом «єдиного вікна».
  5. Результати наданих адміністративних послуг відображатимуться в електронній формі. У паперовій формі документи, що містять результати наданих послуг, можна буде отримати не в обов’язковому порядку, а за бажанням.
  6. Оплату адміністративних послуг  та штрафи за правопорушення, що мали місце у сфері будівництва, передбачається здійснювати за допомогою використання сервісів Єдиної державної Е-системи.
  7. Ввести методику ідентифікації об’єкта будівництва і завершеного будівництвом об’єкта, що дозволяє зберігати дані про вищевказані об’єкти без зміни протягом всього часу їх існування.
  8. Контрольні примірники нормативних документів, що використовуються в будівельній сфері і є невід’ємними, занести в систему.
  9. Передбачається зробити доступ до інформації, що зберігається в електронній системі відкритим. Ознайомитись за необхідними даними (винятком є ​​персональні дані) можна буде через портал Е-системи.
  10. Створити єдиний порядок, що визначає привласнення і зміни адрес об’єктів нерухомості.

Передбачається можливість взаємодії Єдиної державної системи з іншими мережами і системами в режимі реального часу. У числі таких можна назвати наступні:

  • Державний земельний кадастр;
  • Державні реєстри: «Прав на нерухоме майно», «оцінки впливу на навколишнє середовище», «Виконавчих документів», «Обов’язкового державного соціального страхування» та ін.

З повним переліком передбачуваних до співпраці електронних ресурсів, можна ознайомитися в офіційному тексті законопроекту. Крім того, положення законопроекту містять норми, що регулюють порядок здійснення взаємодії Єдиної державної Е-системи з іншими ресурсами.

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Неточна назва товару в розрахунковому документі, що не спотворює інформації про розрахункову операцію, не робить такий документ нерозрахунковим

Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від ...

Leave a reply