Благодійний фонд «МХП – Громаді» здобув найвищий бал та 5 зірок у Національному рейтингу «Компас благодійності України». Його організувала Асоціація благодійників України. Конкурс стартував у серпні. У вересні благодійні організації подавали заявки та необхідні пакети документів. Після цього відбувся цілісний і всебічний аналіз діяльності всіх учасників та благодійного фонду «МХП – Громаді». За підсумками рейтингу фонд отримав найвищі 94 бали зі 100, які конвертувалися в 5 зірок.

«Від початку заснування фонду ми активно розвиваємо в громадах культуру самозарадності, вчимо бути проактивними в своїх запитах, навчаємо залучати кошти з різних джерел та звітуватися за них. Системна робота, звітність, прозорість діяльності, надійна співпраця з партнерами, відповідальність за кожен наш крок – те, що важливо для нас і те, що високо оцінив рейтинг «Компас благодійності України». Ми горді отримати найвищу оцінку, яку свідчить про те, що ми рухаємося в правильному напрямку. В наших планах – подальша підтримка громад, які є основою економіки України, а також тих, хто сьогодні опинився у складних обставинах», – прокоментувала Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП – Громаді».

Експертна рада рейтингу оцінювала прозорість роботи фондів, фінансову звітність, доступність інформації про керівництво чи наглядові ради, інформаційну звітність, ефективність освоєння залучених коштів.

Організатори проєкту зазначають, що взяли за основу іноземні практики з оцінювання роботи благодійних організацій. Зокрема, такі як Charity Navigator та Charity Watch у США, The charity commission у Великій Британії та Уельсі, OSCR в Шотландії тощо. Ці інституції – найбільші світові організації, які оцінюють підзвітність, фінансову ефективність та управління збором коштів благодійних установ у своїх країнах. Інформацію, надану ними, оцінюють міжнародні донори й бізнес, приймаючи рішення щодо співпраці з тим чи іншим фондом. Подібний рейтинг реалізували в Асоціації благодійників України.

Національний рейтинг «Компас благодійності України» триває. Інші благодійні організації та фонди, дотримавшись усіх умов, можуть також отримати свою відзнаку.

You may also like

Comments are closed.