Focus Estate Fund завершив транзакцію з продажу свого чеського портфеля та планує суттєво збільшити розмір Фонду, посиливши свою присутність на європейському ринку.

Торгові парки Centro Ostrava Retail Park (м. Острава) та Most Retail Park (м. Міст), загальною площею понад 14 тисяч квадратних метрів, купила чеська інвестиційна група DRFG. Сума угоди не розголошується.

Focus Estate Fund придбав ці активи відповідно у 2016 та 2017 роках. На момент продажу обидва центри були здані в оренду на 100%. У портфелі Фонду залишаються дві галереї та ритейл-парк у Польщі.

«Горизонт інвестування у п’ять років, встановлений інвесторами у мандаті Фонду, закінчився. Протягом цього часу ми мали підвищити привабливість торгових парків та вигідно їх продати. Власне, це ми й зробили, отримавши високу дохідність понад 20% річних і продавши активи дорожче, ніж пропонував ринок до пандемії», – прокоментував транзакцію Андрій Козін, керуючий партнер Focus Estate Fund.

Кожен із об’єктів був досить складним, зокрема, ритейл-парк Most Retail Park свого часу було придбано з вакантністю понад 40%. Фонд змінив концепцію роботи з орендарями, покращив транспортну доступність, маркетинг та digital-інструменти. До викликів, за словами Андрія Козіна, додалася й пандемія. Водночас стратегія Фонду на не преміальні ритейл-парки та невеликі торгові центри з товарами повсякденного попиту була абсолютно вірною. Саме ці формати показали себе найбільш стійкими. У період локдаунів також вдалося залучити якісних орендарів та збільшити WAULT (зважений середній термін оренди, що не сплив).

Успішність транзакції була забезпечена кваліфікованою роботою команди в Україні й Чехії та співпрацею з відомими міжнародними консультантами. Брокером із продажу в угоді виступив BNP Paribas Real Estate, технічним консультантом – компанія Savills.

«Вдале місце розташування, легка доступність і правильний підбір орендарів є ключовими маркерами, що викликають інтерес в інвесторів до торговельної нерухомості. Це підтвердилось під час продажу портфеля торгових парків Focus Estate Fund. Ми раді, що змогли повністю використати потенціал продажу активів на відкритому тендері», – прокоментував Ян Богата із Capital Markets, BNP Paribas Real Estate (Прага).

Відтепер Focus Estate Fund планує масштабувати свій досвід у регіоні Центрально-Східної Європи та суттєво розширити портфель протягом наступних п’яти років. Йдеться про збільшення активів під управлінням до 300 млн євро.

«Висока невизначеність на ринках, посилення інфляційного тиску, зростання цін на енергоносії – фактори, що створюють значні ризики. Водночас, у період обмежень соціальних контактів і шоку від ізоляцій клієнти стали ще більше цінувати свій досвід покупок офлайн. Ритейл змінюється, багато гравців ринку вже переглянули свої формати та концепції. Активи Фонду у 2021 році показали вищу відвідуваність та обсяги продажів, ніж у 2019 році. Отже, торгова нерухомість залишається одним із стабільніших сегментів для інвестицій із прогнозованим грошовим потоком від оренди – якщо мова йде про горизонт інвестування в п’ять років і більше», – додав Андрій Козін.

Focus Estate Fund – інвестиційний фонд нерухомості, що фокусується на не преміальних об’єктах торгової нерухомості середнього формату в країнах Центральної та Східної Європи.

Вам також може сподобатися

Leave a reply