15 вересня вперше за чашкою кави фахівці ДП «СЕТАМ» провели відкритий семінар на тему: «СЕТАМ: купуй легко у декілька кроків». 

Близько 50 гостей, існуючих та потенційних покупців СЕТАМ,  у неформальній атмосфері змогли звернутись до  керівника держпідприємства з найактуальнішими питаннями з приводу роботи електронного аукціону: від перегляду майна до планів на майбутнє, – всі питання знайшли відповіді.

Певний час приділили роз’ясненню, чому необхідно ретельно та без помилок заповнювати інформацію в особистому кабінеті користувача, адже помилково вказані або зовсім відсутні банківські реквізити в 90% випадків є причиною затримки у поверненні гарантійних внесків.

set1

Віктор Вишньов, генеральний директор ДП «СЕТАМ», розповів, що доволі часто надходять заяви про повернення гарантійних внесків ще до закінчення процедури визначення переможця. «Тільки коли остаточно визначимо переможця, тоді всім іншим, хто не є переможцем, повертаються їхні кошти. Тобто до останнього моменту ви маєте можливість стати переможцем», – сказав він.

На зустрічі обговорили і питання огляду потенційними покупцями майна. Якщо майно зберігається на складах СЕТАМ, покупець може зателефонувати у кол-центр і записатись на перегляд. Стосовно майна, що перебуває в інших зберігачів, то їхні контакти вказані в описі кожного лоту. Якщо потенційний покупець не може зв’язатися зі зберігачем, то про такі випадки слід повідомляти також у кол-центр СЕТАМ. Генеральний директор наголосив: «Одразу скажу, що недотримання зберігачем умов законодавства щодо демонстрації майна всім охочим особам і щодо передачі його переможцю – це є злочин, і він карається законом».

set2

Щодо отримання майна переможцем Віктор Вишньов роз’яснив важливій момент: «Якщо у вас вимагають сплатити гроші за перебування автомобіля на штрафмайданчику – викликайте поліцію і забирайте авто, оскільки ви не маєте нічого сплачувати додатково».

Керівник ДП «СЕТАМ» також розповів про те, яким чином надходить до СЕТАМ інформація про майно, що буде виставлене на реалізацію, хто визначає ціну лоту, як відбуваються торги і як взяти в них участь, що таке «особлива ставка» і чим саме вона особлива.

set3

За словами Віктора Вишньова, держпідприємство на сьогодні вже реалізувало 11,8 тис. лотів на 1255 млн грн, при цьому 6,7 тис. лотів було реалізовано за ціною, вищою від початкової. Вартість реалізованого арештованого майна вже майже досягла суми 1 млрд грн.

Більше того, завдяки діяльності ДП «СЕТАМ» державний бюджет отримав близько 170 млн грн. Це — вартість лотів, кошти від реалізації яких були перераховані до бюджету; ПДВ, інші податки та відрахування від діяльності ДП «СЕТАМ»; виконавчий збір.

Наостанок було висвітлено нові напрямки роботи ДП «СЕТАМ», серед яких – початок співпраці з фізичними та юридичними особами щодо добровільної реалізації майна. 


Довідка
СЕТАМ (cистема електронних торгів арештованим майном) – це прозорий, простий та ефективний засіб реалізації арештованого майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року.
Веб-сайт системи СЕТАМ: https://setam.net.ua
Веб-сайт ДП “СЕТАМ”: https://setam.gov.ua

You may also like

Новини компаній

Кожна третя гривня з понад 1 трлн грн, залучених на підтримку держбюджету через ОВДП, інвестована ПриватБанком та його клієнтами

З початку повномасштабного вторгнення українські та іноземні інвестори вже інвестували у державні облігації України (ОВДП) ...

Leave a reply