eurocomission-baklan-anastasiaДля доступу малого і середнього бізнесу до діалогу з владою потрібно переводити громадські обговорення законопроектів та важливих рішень у сфері розвитку підприємництва у режим online.

Таку думку висловила спеціаліст з комунікацій проекту USAID Анастасія Баклан на зустрічі лідерів провідних національних та галузевих бізнес-асоціацій з президентом Групи роботодавців в Європейському економічно-соціальному комітеті (ЄЕСК) паном Яцеком Кравчиком.

“На сьогодні ми спостерігаємо суттєвий дисбаланс між представленням інтересів великого і малого бізнесу перед органами державної влади. Конструктивний діалог, який успішно проводять Європейська бізнес-асоціація та Американська торгова палата, нажаль, є недоступним для українських асоціацій сектору МСБ”, – зазначила вона.

За словами Анастасії Баклан, частковому вирішенню цієї проблеми могло б сприяти поступове переведення дискусій бізнес-влада у режим онлайн. Це дозволило би проводити громадські обговорення публічно та, у разі законодавчого закріплення механізму online-обговорень, ефективно з точки зору врахування інтересів підприємницької спільноти.

В Україні планують запровадити механізм е-петицій

Так, початком для запровадження подібних обговорень в Інтернет бізнесу з органами влади став ресурс Національної платформи МСБ, в якому наразі проводиться апробація механізму голосувань та обговорень законопроектів представниками бізнес-асоціацій з подальшою передачою рекомендацій в органи державної влади.

яцек-кравчек-300x225Метою візиту Яцека Кравчика до Києва, що відбувся 25 червня, стало посилення співпраці з різними представниками уряду і громадянського суспільства в Україні, зокрема з представниками асоціацій.

Думку щодо перешкод у веденні підприємницької діяльності та проблем діалогу бізнесу і влади висловили президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, Президент Американської торгової палати Тарас Качка, Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Вячеслав Биковець, Член Ради Національної асоціації банків України Віктор Лисицький та інші лідери об’єднань підприємців.

Для довідки: ЄЕСК є офіційним консультативним органом Європейського Союзу, що представляє голос організованого громадянського суспільства та консультує Європейську Комісію, Європейський Парламент і Раду Міністрів. ЄЕСК має в цілому 353 членів і складається з трьох груп, відображаючи європейське громадянське суспільство: Групи роботодавців, Групи працівників і Групи різних інтересів. Група роботодавців складається з майже 120 представників бізнесу, організацій роботодавців і торгово-промислових палат.

Джерело: Національна платформа малого та середнього бізнесу

You may also like

Аналітика

Механізми та статистика працевлаштування випускників вищих учбових закладів України та країн Вишеградської групи (або куди діваються випускники українських вишів)

На, здавалось би, просте питання: куди працевлаштовуються випускники вузів України, не так легко знайти відповідь, ...

Leave a reply