Для доступу малого і середнього бізнесу до діалогу з владою потрібно переводити громадські обговорення законопроектів та важливих рішень у сфері розвитку підприємництва у режим online.
Таку думку висловила спеціаліст з комунікацій проекту USAID Анастасія Баклан на зустрічі лідерів провідних національних та галузевих бізнес-асоціацій з президентом Групи роботодавців в Європейському економічно-соціальному комітеті (ЄЕСК) паном Яцеком Кравчиком.
“На сьогодні ми спостерігаємо суттєвий дисбаланс між представленням інтересів великого і малого бізнесу перед органами державної влади. Конструктивний діалог, який успішно проводять Європейська бізнес-асоціація та Американська торгова палата, нажаль, є недоступним для українських асоціацій сектору МСБ”, – зазначила вона.
За словами Анастасії Баклан, частковому вирішенню цієї проблеми могло б сприяти поступове переведення дискусій бізнес-влада у режим онлайн. Це дозволило би проводити громадські обговорення публічно та, у разі законодавчого закріплення механізму online-обговорень, ефективно з точки зору врахування інтересів підприємницької спільноти.
Так, початком для запровадження подібних обговорень в Інтернет бізнесу з органами влади став ресурс Національної платформи МСБ, в якому наразі проводиться апробація механізму голосувань та обговорень законопроектів представниками бізнес-асоціацій з подальшою передачою рекомендацій в органи державної влади.
Метою візиту Яцека Кравчика до Києва, що відбувся 25 червня, стало посилення співпраці з різними представниками уряду і громадянського суспільства в Україні, зокрема з представниками асоціацій.
Думку щодо перешкод у веденні підприємницької діяльності та проблем діалогу бізнесу і влади висловили президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, Президент Американської торгової палати Тарас Качка, Генеральний директор Спілки підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Вячеслав Биковець, Член Ради Національної асоціації банків України Віктор Лисицький та інші лідери об’єднань підприємців.
Для довідки: ЄЕСК є офіційним консультативним органом Європейського Союзу, що представляє голос організованого громадянського суспільства та консультує Європейську Комісію, Європейський Парламент і Раду Міністрів. ЄЕСК має в цілому 353 членів і складається з трьох груп, відображаючи європейське громадянське суспільство: Групи роботодавців, Групи працівників і Групи різних інтересів. Група роботодавців складається з майже 120 представників бізнесу, організацій роботодавців і торгово-промислових палат.