Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2024 р. № 1409, якою визначено механізм використання коштів, передбачених Мінагрополітики у державному бюджеті за бюджетною програмою «Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників», які спрямовуються на надання фінансової підтримки виробникам, які займаються сільськогосподарською діяльністю з розведення, утримання, вирощування прісноводної риби на деокупованих та постраждалих від бойових дій територіях.
Отримувачами бюджетних коштів є юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми і форми власності або фізичні особи – підприємці, які займаються сільськогосподарською діяльністю з розведення, утримання, вирощування прісноводної риби відповідно до законодавства, у яких аквакультура (рибництво) є основним видом економічної діяльності, яку вони провадять на територіях, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих російською федерацією, затвердженого наказом Мінреінтеграції, для яких не визначена дата завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій), зокрема території:
– можливих бойових дій;
– активних бойових дій;
– тимчасово окуповані російською федерацією території України, для яких визначена дата завершення тимчасової окупації;
– активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси.
Бюджетні кошти надаються отримувачам на безповоротній основі в межах бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на поточний рік на фінансову підтримку за напрямами:
– часткове відшкодування витрат на вирощування рибопосадкового матеріалу з ціллю його подальшої реалізації;
– часткове відшкодування вартості придбання рибопосадкового матеріалу для зариблення водойм з ціллю виробництва товарної продукції.
Отримувачі мають право на один із напрямів фінансової підтримки, передбачених вище.
Отримувачі самостійно обирають один із передбачених напрямів фінансової підтримки.
Фінансова підтримка за одним із напрямів, визначених вище, надається у розмірі до 30 відсотків витрат на вирощування рибопосадкового матеріалу з ціллю його подальшої реалізації та витрат на придбання рибопосадкового матеріалу для зариблення водойм з ціллю виробництва товарної продукції (без урахування податку на додану вартість).
Фінансова підтримка надається за рік, який передує року, в якому отримувач подав заявку на отримання бюджетних коштів.
Загальна сума бюджетних коштів, які спрямовуються протягом одного бюджетного періоду отримувачу та пов’язаним із ним особам у розумінні пп. 14.1.159 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, не може перевищувати 10 тис. розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня відповідного року.
Для отримання бюджетних коштів відомості про отримувача, визначені переліком відомостей Державного аграрного реєстру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України «Про функціонування Державного аграрного реєстру» від 2 червня 2021 р. № 573, повинні бути внесені до Державного аграрного реєстру.
Заявка на отримання бюджетних коштів подається до 1 листопада відповідного року через особистий електронний кабінет до Державного аграрного реєстру.
Заявки на отримання бюджетних коштів подаються програмними засобами ведення Державного аграрного реєстру після оприлюднення у Державному аграрному реєстрі оголошення про початок приймання заявок в поточному бюджетному періоді.
Внесено й зміни до п. 3 Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для фінансової підтримки сільгосптоваровиробників, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 2017 р. № 77.
Джерело: Lexinform