Дерегулювання земельних питань наближатиме до мети. Про це йшлося на прес-події  «Дорожня карта земельної реформи в Україні. Розвиток економіки». Деталі окреслив і амбітні плани Анатолій Мірошниченко, перший заступник Голови Держгеокадастру.

Дерегулювання – це відмова від бюрократичних впливів, оновлення Держгеокадастру до служби, яка здійснюватиме сервіс для зацікавлених осіб, це економія часу та коштів власникам і підприємцям, зменшення корупційних ризиків.

Переформування порядку державних органів з управління земельними ресурсами, децентралізацію, збільшення впливів громади і усунення повторення управлінських процедур.

Це все планується у рамках законопроекту реєстр. № 2194 «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин».

Також даний документ передбачає припинення держекспертизи землевпорядних «паперів», зменшення впливу узгодження документації із землеустроєм. Реорганізація у проведенні землевпорядної діяльності.

Зараз процедура державної реєстрації земельної ділянки дозволяє провадити безпідставні відмови громадянам. Вирішення  буде здійснюватись шляхом пілотного проекту – надання сертифікованим інженерам-землевпорядникам можливості додавання до Державного земельного кадастру інформації про земельні ділянки.

«У разі успішної реалізації (пілотного проекту), ми зможемо передати на так званий аутсорс частину цієї важливої функції Держгеокадастру», – коментує Анатолій Мірошниченко.

Держгеокадастр планує підвищувати відповідальність державних реєстраторів, формувати стандарти оскарження їх рішень, роботи чи недбалості.

Полегшення форми в інституції стартував. На офіційному сайті Публічної кадастрової карти map.land.gov.ua надається чималий перелік послуг онлайн  і він зростає.

«Запровадження моніторингу земельних відносин і Національної інфраструктури геопросторових даних є пріоритетними завданнями Держгеокадастру в контексті запуску ринку земель», – продовжує 1-ий заступник голови Держгеокадастру.

Створений Державний аграрний реєстр (ДАР) дозволить виправити хиби у кадастрі та надасть прозорості державної підтримки.

Анатолій Мірошниченко вважає важливим питанням – додавання інформації до Державного земельного кадастру про ділянки, права на які виникли до 2013 року.

За матеріалами прес-служби Держгеокадастру

You may also like

Leave a reply