17 серпня вступив в силу затверджений постановою Кабінету Міністрів Порядок забезпечення доступу нотаріусів до Державного земельного кадастру. В цей же день до бази даних був підключений перший приватний нотаріус – Людмила Мельник, яка зможе разом з кадастровими реєстраторами надавати громадянам витяги про земельні ділянки, необхідні для здійснення земельних угод.

Елетронна послуга «Надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру» розроблена за сприяння Міністерства юстиції фахівцями Держгеокадастру в рамках кампанії з делегування частини повноваженнь та децентралізації у сфері земельних відносин.

Щороку за заявами громадян видається приблизно мільйон витягів – це найбільш популярна послуга у сфері земельних відносин. З початку  поточного року видано 563 826 витягів з кадастрової системи про земельні ділянки.

Дотепер право видавати витяги з Державного земельного кадастру мали лише кадастрові реєстратори. Делегуючи ці повноваження, Держгеокадастр має на меті знизити рівень централізації надання послуг у сфері земельних відносин та за рахунок зменшення навантаження на  кадастрових реєстраторів підвищить рівень комфорту для громадян. «Усі необхідні для здійснення земельних угод довідки тепер можна отримати в одному місці. Свідомо відмовляючись від ексклюзивного права надавати витяги з Державного земельного кадастру, ми розширюємо вікно можливостей для користувачів наших послуг», – відзначив Голова Держгеокадастру Максим Мартинюк.

Підключення нотаріусів до системи Державного земельного кадастру відбувається за заявним принципом. На сьогодні відповідні заяви подали вже декілька десятків нотаріусів.

Для роботи з Державним земельним кадастром робоче місце нотаріуса повинно відповідати технічним вимогам, зокрема  в частині інформаційної безпеки та захисту даних.  Після виконання технічних вимог підключення нотаріуса здійснюється протягом одного робочого дня.

Також адміністратор кадастру забезпечує консультації та проводить для нотаріусів майстер-класи по користуванню системою.

Довідково

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо уточнення повноважень нотаріусів та особливостей реєстрації похідних речових прав на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» був прийнятий 5 березня 2015 року та набрав чинності 25 березня 2015 року. Кабінет Міністрів України постановою від 24 червня 2015 р. № 457 «Деякі питання надання нотаріусам доступу до Державного земельного кадастру» визначив Порядок підключення нотаріусів до бази Держземкадастру для отримання  витягів з земельної бази даних.

Всього в Україні нараховується близько 6500 нотаріусів.

Вартість послуги з надання витягу про земельну ділянку становить 53 гривні. Всі кошти спрямовуються до загального фонду державного бюджету.

Книги от vlasnasprava.info:

Право в Украине: от теории к практике
В учебнике на первом этапе дается общая характеристика теории права, отображаются основные элементы правовой системы государства, без теоретического понимания которых тяжело, а порой и невозможно эффективно применять на практике механизм правового регулирования общественных отношений. Также подробно раскрываются основные отрасли права и законодательства правовой системы Украины. Внимание! Данная книга обновляется согласно изменениям в законодательстве и требованиям экзамена 3 раза в год. Настоящее издание содержит законодательную и нормативную базу по состоянию на 1 феврвля 2015 года. Аналогов в Украине нет.
Загальне адміністративне право
Підручник розкриває зміст основних положень Загального адміністративного права,представлених теоретичними концепціями, адміністративно-правовими нормами та інститутами. У своїй побудові підручник орієнтовано на сучасні європейські підходи до викладу навчального матеріалу із Загального адміністративного права. Вагоме місце приділено аналізу сучасної адміністративно-правової доктрини та правозастосовної практики.
Відшкодування моральної шкоди: коментар, законодавство, судова практика
У збірнику висвітлюється проблематика відшкодування моральної шкоди в усіх аспектах: науковому, законодавчому, практичному. Наведені коментарі фахівців. Судова практика має не тільки проілюструвати правозастосовний аспект проблематики, а й сприяти формуванню єдиного підходу до її сприйняття в умовах оновленого законодавства України. Окремий розділ містить судову практику Європейського суду з прав людини.
Новое хозяйственное право. Избранные труды: Монографии, статьи
В сборнике представлены авторские работы (монографии, статьи), последовательно раскрывающие поиски путей обновления хозяйственного права, представляющего собой единство отрасли права, отрасли правовой науки, отрасли законодательства и учебной дисциплины. В них рассматриваются актуальные проблемы предмета и метода, теории и методологии хозяйственного права, а также практические проблемы законотворчества в сфере хозяйствования.
Цивільне право України. Загальна частина
У виданні аналізуються чинне законодавство України та зарубіжних країн, Цивільний кодекс України, судова практика, окремі теоретичні проблеми цивільного права. У Загальній частині висвітлюються загальні положення цивільного права, право власності та його захист, особисті немайнові права, право інтелектуальної власності.
Господарське право
У 6-му виданні підручника відповідно до програми курсу висвітлено основні правові інститути Загальної частини господарського права, а також питання правового регулювання в окремих галузях господарювання (Особлива частина) на основі Господарського та Цивільного кодексів України, а також інших нормативно-правових актів господарського законодавства. Головну увагу зосереджено на правових питаннях господарської діяльності та управління нею.

 

You may also like

Новини

Держгеокадастр працюватиме над модернізацією автоматизованої системи Державного земельного кадастру спільно зі Світовим банком та ЄС

21 лютого 2023 року відбулася презентація результатів незалежної технічної оцінки стану автоматизованої системи Державного земельного ...

Leave a reply