Депутати пропонують провести декомунізацію в законодавстві, скасувавши дію законів часів СРСР,  – повідомила ініціатор законопроекту та один із його співавторів, голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан.

Зокрема, проект Закону №4650:

  • скасовує дію на території України законодавства СРСР та УРСР;
  • запроваджує можливість тимчасової дії (до прийняття законів, що регулюють відповідні відносини) законів, прийнятих у часи існування УРСР, серед яких Житловий кодекс, Кодекс про адміністративні правопорушення, Кодекс законів про працю, Закон «Про охорону навколишнього природного середовища» та інші.

Загалом під дію проекту Закону №4650 підпадає більше 20 законів та 120 підзаконних нормативно-правових актів, прийнятих за часів СРСР.

«Ми пропонуємо відмінити принцип, закладений у 90-х, за яким і сьогодні в різних сферах життя регулюючі та контролюючі органи мають можливість вимагати від громадян, підприємців дотримання норм, про які ті не могли і здогадуватись, бо то ще радянські норми. Прийняття цього законопроекту зменшить плутанину, усуне подвійність та корупційні ризики», – зазначила Оксана Продан.

За її словами, аналіз законів радянських часів в більшості випадків потребує спеціальних юридичних знань, оскільки не існує єдиної бази законодавства СРСР, а також консенсусу щодо практики його застосування. Це обмежує права людей і нерідко створює додаткову плутанину.

Зазначимо, що співавторами проекту Закону №4650 стали 16 народних депутатів, які входять в склад фракцій БПП, «Народний фронт», «Самопоміч», або ж є позафракційними. Підготовкою законопроекту займалися представники Офісу ефективного регулювання BRDO (незалежної неурядової структури, створеної задля прискорення процесу реформ в Україні).

You may also like

Leave a reply