Про це йдеться у тексті доопрацьованого законопроекту №2960 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо перехідного періоду системи електронного адміністрування)», що може бути розглянутий на одному з найближчих пленарних засідань Верховної Ради України.

«Головна мета законопроекту – не допустити зупинку бізнесу через ряд технічних проблем, які були виявлені, але не усунені під час тестового режиму роботи системи електронного адміністрування податку на додану вартість», – повідомила народний депутат, співавтор законопроекту Оксана Продан.

Крім продовження терміну дії роботи в тестовому режимі автори документи, серед яких Максим Поляков і Геннадій Кривошея («Народний фронт»), Ярослав Дубневич і Наталія Агафонова (Блок Петра Порошенка), а також Віталій Купрій (позафракційний), пропонують:

  • продовжити період незастосування штрафних санкцій за порушення строків реєстрації накладних, передбачених Податковим кодексом;
  • передбачити можливість використання овердрафту платниками ПДВ щокварталу з метою збільшення суми, визначеної за формулою;
  • розповсюдити права застосування овердрафту на сільськогосподарських виробників, що застосовують спеціальний режим оподаткування ПДВ;
  • доручити Уряду до 1 жовтня 2015 року надати Верховній Раді України звіт про результати запровадження системи електронного адміністрування ПДВ у перехідний період.

Остаточне рішення про запровадження системи електронного адміністрування ПДВ прийматиметься Верховною Радою України за результатами звіту Кабінету Міністрів України.

«Це буде правильно і по-європейськи: замість того, щоб займатися імітацією реформи, яка принесе величезні збитки українській економіці, Державна фіскальна служба спочатку створить відповідні умови для платників податків, а вже після цього змусить їх перейти на нову систему. В іншому разі, крім фінансових втрат підприємств, буде дискредитована сама ініціатива і не буде забезпечено реалізацію поставленого завдання – знищення корупції та зловживань в системі адміністрування ПДВ», – зазначила Оксана Продан.

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України (щодо перехідного періоду системи електронного адміністрування)»

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА до проекту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо перехідного періоду системи електронного адміністрування)»

You may also like

Leave a reply