Депутатська група «Воля народу» пропонує встановити дедлайн процесу добровільного об’єднання територіальних громад. Про це під час погоджувальної ради заявив голова групи Ярослав Москаленко.

За його словами, за два роки Україна спромоглася об’єднати тільки близько 10% територіальних громад – 159 в 2015 і майже 200 в 2016 році. «Щоб завершити процес добровільного об’єднання територіальних громад, потрібно встановити дедлайн. Тому що в іншому випадку ми будемо довго чекати», – вважає голова «Волі народу». – Якщо йти по нормам нової редакції Конституції, яку ми прийняли у першому читанні, то це повинно бути 1 жовтня 2017 року».

Як пояснив Ярослав Москаленко, після цього строку Кабінет Міністрів згідно перспективного плану розвитку зможе провести остаточне об’єднання територіальних громад. «І тоді адміністрації припинять свої повноваження 1 березня 2018 року, як ми запланували у Конституції», – зазначив він.

Серед проблем, які гальмують процес децентралізації в Україні, Ярослав Москаленко назвав відвертий саботаж на місцях з боку сільських, селищних, міських голів, місцевих рад та осередків парторганізацій. «Сьогодні місцеві голови не думають про те, як Україні розвиватись далі. Натомість думають про те, як після об’єднання територіальної громади виграти вибори. Або краще не робити це об’єднання, щоб виборів не було, – зауважив він. – Так само місцеві осередки партійних організацій думають, як об’єднати громаду, щоб потім мати більшість у цій громаді і мати свого голову».

Іншою проблемою голова «Волі народу» назвав те, що повну реалізацію закону «Про об’єднання територіальних громад» гальмує чинна Конституція України. «Добровільне об’єднання громад передбачає об’єднання між населеними пунктами однієї адміністративно-територіальної одиниці. А у нас сьогодні вже є практика, коли хочуть між собою об’єднатись громади інших районів, або навіть інших областей. Ми не можемо вирішити цю проблему локально якимось законопроектом, бо він буде також суперечити чинній Конституції», – переконаний він.

You may also like

Leave a reply