У травні 2015 парламент прийняв закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», згідно з яким мешканці багатоповерхівок нестимуть відповідальність за технічний стан будинку.
Кандидат технічних наук Валерій Матковський зазначив, що документ потребує суттєвого доопрацювання. «Відповідно до закону, держава повністю знімає з себе відповідальність за утримання та технічний стан житлового фонду в Україні. З 1 липня 2016 року мешканці самі фінансують капітальний ремонт свого будинку», – розповів експерт.
При цьому Валерій Матковський рекомендує українцям створювати у будинках ОСББ . Адже в законі прописано, що до 1 липня 2016 мешканці повинні визначитися із системою управління будинком, в іншому випадку орган місцевої влади сам призначить керівну компанію, і тоді думку мешканців ніхто не враховуватиме.
Однак виконати всі приписи закону у встановлені терміни місцева влада не зможе. «Перш ніж передавати будинок на баланс ОСББ, колишній власник в особі міськради за свій рахунок повинен розробити технічний паспорт будівлі. У документі повинні бути прописані межі подачі тепла, комунікацій, за які несуть відповідальність мешканці. Також влада має виділити землю під прибудинкову територію, а цей процес може розтягнутися на 3-5 років, бо виникне багато спірних питань», – розповів експерт.
Щоб уникнути «нав’язування» керівної компанії міськрадою, мешканці повинні організувати ОСББ і повідомити про це ЖКС, райадміністрацію і міську раду. Відповідно до закону, мешканці повинні вимагати не тільки розробку відповідної документації, а й проведення ремонту, оскільки в документі передбачена участь колишнього власника в першому капітальному ремонті будинку .
Раніше Domik.ua повідомляв, як мешканці багатоквартирного будинку можуть відмовитися від послуг ЖЕКу і створити ОСББ .
Источник: domik.ua