Чи повинна подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи новостворена ФОП за період від дати державної реєстрації до моменту подання заяви про обрання спрощеної системи оподаткування за ставками, встановленими для першої або другої групи?

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує.

Пунктом 177.5 статті 177 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VІ із змінами та доповненнями (далі – Кодекс) встановлено, що фізичні особи – підприємці (далі – ФОП), які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, подають до контролюючого органу податкову декларацію за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

ФОП, зареєстровані протягом року в установленому законом порядку, подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність. Уперше зареєстровані підприємці у податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан і доходи на дату державної реєстрації підприємця.

Відповідно до підпункту 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Кодексу податкові декларації подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі у разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків), протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Зареєстровані в установленому порядку ФОП, які до закінчення місяця, в якому відбулась державна реєстрація, подали заяву щодо обрання спрощеної системи оподаткування та ставки єдиного податку, встановленої для першої або другої групи, вважаються платниками єдиного податку з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулась державна реєстрація.

Отже, якщо новостворена ФОП перейшла на спрощену систему оподаткування у місяці або кварталі, в якому здійснено процедуру державної реєстрації як суб’єкта господарювання, то така особа має подати до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу податкову декларацію про майновий стан і доходи за період від дати державної реєстрації до переходу на спрощену систему оподаткування.

Відповідне питання – відповідь розміщене у категорії 104 Бази знань, що знаходиться на сервісі «Загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс» офіційного веб-порталу ДФС України за посиланням  http://zir.sfs.gov.ua у розділі: «ЗАПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ З БАЗИ ЗНАНЬ».

Джерело: chp.com.ua

You may also like

Leave a reply