Бронежилети якої якості отримують українські військовослужбовці в зоні АТО

Бронежилети якої якості отримують українські військовослужбовці в зоні АТО

Підприємство «ТЕМП-3000» уже 30 років виготовляє різноманітні бронежилети, шоломи, екіпірування й костюми — загалом усе, що військові називають засобами індивідуального захисту. Свою продукцію компанія постачає щонайменше 20-ти країнам: зокрема США, Великій Британії, Єгипту, Саудівській Аравії та Афганістану — в усіх українська броня пройшла випробування.

Одягали ці бронежилети свого часу й наші миротворці в Іраку. Тоді, до речі, вояки влаштували своєрідні змагання між вітчизняними й американськими засобами  індивідуального бронезахисту — і тільки «темпівські» виявилися не по зубах радянським і російським боєприпасам.

Броню відправили гнити під дощ.

Бронежилети під назвою «Корсар М3с-1-4» від «ТЕМП-3000» уже п’ять років носять і бійці на сході України. Щоправда цьогоріч чергову партію нової військові можуть не отримати. Державне бюро розслідувань (далі – ДБР) говорить, що вони нібито неякісні та дорогі. Однак факти говорять про інше.

«Ми виготовляємо всі бронежилети згідно з державними стандартами. Протягом трьох місяців відібрали 60 бронежилетів і провели успішні балістичні випробування. До того ж наші замовники з Міністерства оборони України наосліп відібрали п’ять жилетів і надіслали їх на тестування до Укрметртестстандарту — усе минуло успішно», — зазначив під час прес-конференції в Києві засновник ТОВ «НВП «ТЕМП-300» Юрій Євтушенко.

Він також наголосив, що бронежилети їхнього виробництва найдешевші у світі. «Якщо враховувати курс долара й рівень інфляції, то «Корсар М3с-1-4» мають коштувати майже 12 тисяч гривень. Однак державі ми продаємо їх дешевше ледь не вполовину, за 8 тисяч», – повідомив Юрій Євтушенко.

Особливе занепокоєння засновника  ТОВ «НВП «ТЕМП-300» викликає той факт, що ДБР зараз зберігає бронежилети на підлозі у складах з дірявим дахом, фактично під дощем.  Більшість бронежилетів промокло, а деякі лежать в калюжах. В результаті тканинний чохол бронежилетів пріє, гниє, а броньовані пластини ржавіють і втрачають міцність. «До цих бронежилетів ставляться як до бетонних блоків чи цегли!», — обурюється засновник підприємства.

Чи якісні бронежилети «Корсар М3с-1-4» ?

Атакувати перевірками та судовими позовами що якості  бронежилетів «Корсар М3с-1-4» підприємство «ТЕМП-3000» розпочали ще 2014 року, як раз тоді, коли на Донбас вторглися російські терористи. «Безліч кримінальних проваджень, процесуальних розслідувань, допитів, виїмок документів та балістичних експертиз — усе вилилось у перманентне переслідування, яке завершилося нашою перемогою у 150 судах різного рівня та перемогою у чотирьох Верховних судах», — зазначає Юрій Євтушенко.

Ретельно бронежилети «Корсар М3с-1-4» досліджували в межах перших кримінальних проваджень, які вела Військова прокуратура у 2014-2016 роках. Щоправда згодом кримінальні розслідування, які стосувалися балістики, перекваліфікували на кримінальні провадження щодо надлишково сплаченого ПДВ до державного бюджету. «Саме так! Тут немає помилки — надлишково сплаченого ПДВ до державного бюджету. Можливо через те, що звинувачення у постачанні неякісних бронежилетів виявилися безпідставними й, щоб довести бодай щось, узялися шукати кримінал у надлишково сплачених податках. Смішно!», — наголошує Юрій Євтушенко.

Міф про неякісні бронежилети, додає виробник, тоді старанно розганяли й російські ЗМІ. Однак виробники дозволили українським військовим перед боєм самим стріляти в свій бронежилет, щоб перевірити його на міцність. «Так ми вгамували істеричні настрої у суспільстві та запевнили бійців у надійності їхнього бронезахисту», – говорить Юрій Євтушенко.

Іще до ДБР з підприємством «воювали» невідомі методами 90-их. У березні цього року вони підпалили 3 тисячі квадратних метрів заводу в селищі Ворзель. Вигоріли цехи з обладнанням і готовою продукцією. Винних так і не знайшли.

За словами засновника ТОВ «НВП «ТЕМП-300» Юрія Євтушенко подібні «атаки» заважають роботі та розвитку підприємства.  Ще у 2016 році їхні науковці розробили негорючу тканину, з якої пропонує виготовляти костюми для танкістів. Тоді технологія впала в очі транснаціональній компанії «Тейджин-Тварон», яка готувалася інвестувати у спільне виготовлення цієї тканини для Європи й Азії.

«Однак, на жаль, інвестувати  гроші в новітнє виробництво іноземці побоялися, адже ризики завод можуть просто віджати або банально спалити. Тому нам пропонують розмістити завод для шиття тканин у країнах Євросоюзу», — розповідає Юрій Євтушенко.

Й ще, поки Міністерство оборони одягає армійців у «Корсар М3с-1-4» (четвертий клас захисту), інші силові структури для своїх бійців закуповують новенькі «Корсар М3мп -1А-6» (шостий клас захисту). Підприємство пропонує перейти армії також на ці міцніші бронежилети. Вони прикривають більше площі тіла й дешевші втричі, ніж німецькі аналоги від компанії «Рейнметалл».

Оставить комментарий