Українська молодь закликає законодавчу владу країни передбачити в Державному бюджеті фінансування державних житлових програм. Про це йдеться у відкритому листі, який Всеукраїнська асоціація «Укрмолодьжитло» спрямувала 21 грудня  до керівників депутатських фракцій та груп Верховної Ради України.

ВА «Укрмолодьжитло» вказує на те, що наразі 46% молодих українців вважає, що сприяння забезпеченню молоді житлом має бути пріоритетним напрямком державної молодіжної політики. Більш пріоритетним для молоді (49%) залишається лише питання сприяння зайнятості та само зайнятості.

Нажаль, сьогодні держава не забезпечує молоді ані можливості для заробітку, ані для придбання доступного житла. Тож не дивно, що 38% молоді мають бажання емігрувати з України, а ще 13% – вже шукають таку можливість. Зі спрощенням перетину кордонів можливостей у молоді залишити країну безумовно побільшає.

«Укрмолодьжитло» наголошує, що неодноразово зверталась до Прем’єр–міністра України, направляла персональні листи кожному народному депутату з обґрунтуванням необхідності відновити фінансування єдиної доступної для молоді «Державної житлової програми надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла».

«Сьогодні ініціативу щодо необхідності відновлення фінансування пільгового житлового кредитування молоді підтримують голови обласних державних адміністрацій, що звертаються до Президента України. Цю програму підтримують профільні комітети Верховної Ради України, окремі народні депутати. Але жодних рухів на звернення спільноти не відбувається, загальний фонд Державного бюджету України на 2016 рік не містить ні копійки на надання вищезазначених пільгових  довготермінових кредитів!», – йдеться у зверненні.

У ВА «Укрмолодьжитло» впевнені, що більшість молоді не хоче виїжджати за кордон на постійне місце проживання і прагне розвивати рідну державу, проте в Україні в неї немає можливості забезпечити свою основну фундаментальну та життєнеобхідну потребу – власний дах над головою.

«Наполегливо просимо Вас дослухатись до реальних потреб молоді та згадати головну роль держави як такої – захист та створення належних умов для життя своїм громадянам, і нарешті передбачити в Державному бюджеті України на 2016 рік 1 млрд. грн. на надання пільгових довготермінових кредитів молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла», – наголошує ВА «Укрмолодьжитло».

You may also like

Leave a reply