Згідно з даними Асоціації «Українське об’єднання лізингодавців», її члени зареєстрували 13,1% всіх легкових автомобілів, та 11,4% всіх легких комерційних автомобілів, що були придбані в Україні.

Загалом лізинговими компаніями, що є членами Асоціації, в першому півріччі 2020 року було зареєстровано 6 449 транспортних засобів. Пік реєстрацій припав на лютий 2020 року, коли було зареєстровано 1 459 транспортних засобів.

В березні-квітні 2020 року відбувся спад реєстрацій транспортних засобів лізинговими компаніями порівняно з попереднім місяцем. Так, в березні обсяги реєстрацій транспортних засобів членами Асоціації впали на 32%, а в квітні – на 52%. Основною причиною спаду є пандемія COVID-19 і карантинні обмеження, що були введені у зв’язку із нею.

Починаючи з травня ринок показав динаміку до відновлення. Так, в травні членами Асоціації було зареєстровано на 86% більше транспортних засобів, ніж в попередньому місяці, а в червні – на 50% більше. Загалом рівень реєстрацій в червні вийшов на рівень, що є співставним із обсягами ресторацій в січні та лютому 2020 року.

Динаміка реєстрації транспортних засобів за перше півріччя 2020 року у порівнянні до відповідного періоду попереднього року була оцінена Асоціацією по компаніям, які надавали дані в обох періодах. Обсяг реєстрацій транспортних засобів в таких компаніях зріс на 2,1% півріччя до півріччя. Таким чином можна стверджувати, що незважаючи на складні обставини пандемії COVID-19, лізинг транспортних засобів наразі втримав свої позиції і навіть забезпечив собі незначне зростання.

За результатами першого півріччя 2020 року, трійкою лідерів за реєстраціями нових транспортних засобів стали ОТП Лізинг (17% від усіх реєстрацій за період), ULF Finance (12%), та Авіс (7%). В сегменті вживаних транспортних засобів до трійки лідерів ввійшли компанії Автокредит Плюс (13% від усіх реєстрацій за період), АК Плюс (10%) і Авентус Лізинг (2%).

83% всіх транспортних засобів, зареєстрованих членами Асоціації в першому півріччі 2020 року – це легкові автомобілі. Цей сегмент традиційно залишається найпопулярнішим для надання лізингових послуг. Найпопулярнішими легковими авто, що реєструвались в лізинг в цей період, виявились автомобілі марки Renault. Частка цієї марки склала 20% від усіх реєстрацій в сегменті легкових авто. До п’ятірки найпопулярніших марок також потрапили: Peugeot (8,5%), Toyota (8,3%), Skoda (5,9%), Ford (5,7%).

Поза сегментом легкових авто, близько 8% реєстрацій транспортних засобів припало на вантажні автомобілі, а ще 5% – на легкі комерційні транспортні засоби. Решта сегментів мали частку, меншу за 5%.

Компанії лізингодавці –  члени Асоціації УОЛ  генерують  80%  ринку лізингових послуг. Тому фактичний рівень проникнення лізингу в зазначених сегментах транспортних засобів є дещо вищим, але на неорганізованому ринку він  не обліковується.

Довідка: 

Асоціація «Українське Об’єднання Лізингодавців» – створена в 2005 році як добровільне об’єднання професійних учасників ринку лізингу. З цього ж року Асоціація входить до складу конфедерації LEASEUROPE зі штаб-квартирою у Брюсселі, що об’єднує асоціації 31 європейської країни. До складу Українського об’єднання лізингодавців входять учасники, які генерують понад 80% українського лізингового нового бізнесу. В 2019 Асоціація стала грантоотримувачем Проекту USAID/FST.

You may also like

Leave a reply