Андерс Фог Расмуссен увійшов до складу Наглядової Ради Ялтинської Європейської Стратегії (YES)
Ялтинська Європейська Стратегія (YES) повідомляє, що Андерс Фог Расмуссен, Засновник компанії Rasmussen Global, Генеральний Секретар НАТО (2009-2014) та Прем’єр-міністр Данії (2001-2009) увійшов до складу Наглядової Ради YES.
Коментуючи це призначення засновник та член Наглядової Ради YES Віктор Пінчук сказав: «Андерс привнесе неоцінимі ноу-хау, досвід та ідеї. Він зробить значний вклад у реалізацію місії YES з інтегрування України в Європу та світ».
Андер Фог Расмуссен зазначив: «Для мене, як давнього друга України, це честь приєднатись до Наглядової Ради YES. YES відіграє важливу роль у просуванні України у світі та підтримці її програми реформ. Як члену Наглядової Ради я маю намір продовжувати свої зусилля, спрямовані на забезпечення стабільності та безпеки України, а також її права вільно обирати свою власну долю».
У Наглядовій раді YES головує Президент Польщі (1995-2005) Александр Квасьнєвський, до її складу входять: засновник YES Віктор Пінчук; Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), Прем’єр-міністр Швеції (1991-1994) Карл Більдт; Голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішінгер; Президент Європейського парламенту (2002-2004), депутат Європейського парламенту (1989-2004) Пат Кокс; Високий представник зі спільної зовнішньої та безпекової політики Європейського Союзу (1999-2009), старший науковий співробітник з питань зовнішньої політики Інституту Брукінгса Хав’єр Солана; Віце-президент Havas Group та виконавчий співпрезидент Havas Worldwide Стефан Фукс.
Андерс Фог Расмуссен активно залучений до європейської та глобальної політики протягом трьох десятиліть – як провідний датський парламентар, Міністр податків (1987-1992), Міністр економічних справ (1990-1992), Прем’єр-міністр Данії (2001-2009) та Генеральний секретар НАТО (2009-2014). У 2014 році Андерс Фон Расмуссен заснував компанію Rasmussen Global, що надає консультаційні послуги з геополітичних та стратегічних питань.
Його перебування на посаді Генерального секретаря НАТО було позначене фундаментальною трансформацією Альянсу. Він розрбив нову Стратегічну концепцію, що задає основні пріоритети Альянсу на майбутнє. В розпал найсерйознішої економічної кризи останніх часів він запустив програму «Розумна оборона», покликану допомагати державам ефективніше використовувати їх ресурси шляхом багатонаціональної співпраці. У відповідь на агресію Росії проти України він ініціював План дій щодо забезпечення готовності НАТО (Readiness Action Plan).
Ялтинська Європейська Стратегія (YES) – провідний форум, де обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. YES сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні, розбудовує мережі тих, хто підтримує нову Україну по всьому світі.
Вже понад десять років YES виступає ініціатором діалогу між лідерами з України, ЄС, США, Російської Федерації та інших частин світу. В Україні вона надає майданчик для виступів влади та опозиції. Вона об’єднує разом лідерів від політики, бізнесу, представників ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади.
YES була започаткована у 2004 році, коли Віктор Пінчук запросив близько 30 європейських лідерів для обговорення майбутнього України та ЄС в рамках першої Щорічної зустрічі.
З 2004 по 2013 рік Щорічні зустрічі YES проводились у символічному місці – Лівадійському палаці у Ялті. Таким чином, місце, де у 1945 році було поділено Європу, стало майданчиком для об’єднання широкої Європи. Внаслідок анексії Криму Російською Федерацією Щорічні зустрічі було перенесено до столиці України міста Києва.
Щорічні зустрічі YES об’єднували керівників держав та урядів, серед яких були Тоні Блер, Ґордон Браун, Даля Грібаускайте, Реджеп Таїп Ердоган, Тоомас Гендрік Ільвес, Білл Клінтон, Броніслав Коморовський, Маріо Монті, Шимон Перес та Дональд Трамп. Серед спікерів були також голови міжнародних організацій, такі як Кофі Аннан, Жозе Мануел Баррозу, Джеймс Вольфенсон, Ламберто Заньєр, Роберт Зеллік, Рональд Ноубл та Андерс Фог Расмуссен. На зустрічах виступали такі високопосадовці, як Роберт Гейтс, Йоганнес Ган, Валдіс Домбровскіс, Гіларі Клінтон, Вікторія Нуланд, Кондоліза Райс, Христя Фріланд та Мартін Шульц. Серед спікерів були також мислителі та громадські лідери, такі як Річард Бренсон, Герман Греф, Олексій Кудрін, Артур Лаффер, Юрій Мільнер, Нуріель Рубіні, Ларрі Саммерс, Строуб Телботт, Найал Фергюсон та Ричард Хаас. Президенти та Прем’єр-міністри України, а також провідні українські політичні, соціальні та бізнес-лідери регулярно виступають в рамках Щорічних зустрічей.
Офіційний вебсайт yes-ukraine.org