Технологічна корпорація Amazon відкрила поруч з офісними будівлями штаб-квартири в Сіетлі (штат Вашингтон) три величезних кулі, побудованих зі скла і сталі.

Сфери висотою 24-29 м і шириною 40 м з’єднані між собою і призначені для відпочинку співробітників компанії Джеффа Безоса.

Усередині незвичайних конструкцій, які місцеві жителі вже прозвали «кулями Безоса», розташувалися зимові сади з 40 тис. рослин з усього світу, магазини і затишні зони для проведення ділових і неформальних зустрічей.

У «зеленій» лаунж-зоні IT-гіганта у світлий час доби підтримують температуру 22 °C і 60%-ну вологість.

Жодних домашніх улюбленців

Amazon дуже дбайливо ставиться до свого ботанічного раю, оскільки компанія спеціально наймала садівника, щоб протягом трьох років виростити в теплиці 40 тис. рослин для «куль Безоса».

У зв’язку з цим IT-гігант заборонив вхід у свої скляні сфери відвідувачам із тваринами. Виняток компанія зробила лише для собак-поводирів.

 

Незвичайна форма

Сфери Amazon насправді мають форму пентагонального гексаконтаедра – напівправильного многогранника, що складається з 60 однакових неправильних п’ятикутників. На будівництво трьох цих многогранників пішло 2643 скляних панелі.

 

 

 

«Жива» стіна

Наймасштабнішою цікавинкою «куль Безоса» є суцільна стіна з рослин висотою в чотири поверхи.

 

 

 

 

«Розумний» дах

Відкриваючи «кулі», Джефф Безос особисто продемонстрував, як за допомогою Alexa, віртуального асистента від Amazon, можна відчинити своєрідний люк у верхній точці центральної сфери.

 

 

 

Мости для гострих відчуттів

У «кулях Безоса» є дерев’яні мости, які виглядають досить міцними. Однак планки цих мостів прогинаються при кожному кроці відвідувачів, повторюючи ефект підвісного моста.

 

 

 

«Безстатеві» туалети

Ще одне незвичайне рішення Amazon – зробити в своїх «зелених» сферах туалети, які одночасно можуть відвідувати чоловіка і жінки.

 

 

 

 

Amazon оголосив 20 міст – фіналістів конкурсу на розміщення нової штаб-квартири.

Водночас компанія Джеффа Безоса відкрила продуктовий «супермаркет майбутнього».

Автор: Кирило Підберезний

Джерело: KFundMedia.com

 

You may also like

Leave a reply