Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 27 січня 2023 р. № 76 і від 22 листопада 2024 р. № 1332» від 29 листопада 2024 р. № 1362.
Змінами до Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою від 27 січня 2023 р. № 76, визначено, що:
1) бронюванню підлягають всі військовозобов’язані, які займають посади протезистів-ортезистів, техніків-протезистів-ортезистів, інженерів-технологів-протезистів, інженерів-протезистів, механіків протезно-ортопедичних виробів, за умови виконання ними не менш як 50 відсотків норми робочого часу протягом останніх трьох місяців, що передують даті подання списку, з відповідним обґрунтуванням (новий абзац п. 5);
2) військовозобов’язаним працівникам критично важливих підприємств, критично важливих установ, які включаються до списків, повинна бути нарахована щомісячна заробітна плата протягом строку, на який надано відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації та на воєнний час, не нижче за розмір мінімальної заробітної плати по країні, помноженої на коефіцієнт 2,5 (крім державних і комунальних підприємств, установ і організацій, господарських товариств, у статутному капіталі яких більше 50 відсотків акцій (часток) належать державі або які перебувають у комунальній власності, та господарських товариств, більше 50 відсотків акцій (часток) яких належать господарським товариствам, частка держави або комунальної власності в яких становить 100 відсотків, резидентів Дія Сіті) (нова редакція абз. 3 п. 8);
3) кількість військовозобов’язаних, які займають посади у Товаристві Червоного Хреста України, інших українських неурядових організаціях, які реалізують гуманітарні проекти за кошти міжнародних партнерів, за переліком, затвердженим Мінреінтеграції, повинна становити не більше 50 відсотків загальної кількості військовозобов’язаних працівників (абз. 5 п. 9);
4) у списку зазначаються такі відомості щодо військовозобов’язаного, зокрема відмітка про виконання вимог, визначених в абз. 3 п. 8 цього Порядку (новий абзац п. 27).
Крім того, виключено абз. 4 п. 29 цього Порядку.
Внесено й зміни до Критеріїв та порядку, затверджених зазначеною постановою, якими, серед іншого, передбачено, що підприємства, установи, організації, яким скасовано статус критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період у зв’язку з невиконанням вимог, визначених в абз. 3 п. 8 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою від 27 січня 2023 р. № 76, не можуть бути визначені критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період раніше ніж через шість місяців після скасування зазначеного статусу.
При цьому новим підпунктом п. 2 постанови від 22 листопада 2024 р. № 1332 установлено, що рішення щодо визнання підприємств, установ, організацій критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, а також критично важливими для забезпечення потреб Збройних Сил, інших військових формувань в особливий період, які є чинними станом на 1 грудня 2024 р., зберігають свою чинність протягом строку, на який вони прийняті, але не довше ніж до 28 лютого 2025 р.
Джерело: Lexinform