У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо відповідальності за порушення вимог законодавства про державну допомогу суб’єктам господарювання № 12179.
Зокрема новою ст. 166-29 Кодексу України про адміністративні правопорушення пропонується визначити, що неподання Уповноваженому органу надавачами державної допомоги повідомлення про нову державну допомогу та про внесення змін до умов чинної державної допомоги, що призвело до надання незаконної державної допомоги на підставі прийнятих цими надавачами державної допомоги нормативно-правових та/або розпорядчих актів, інших документів, якими надається право на отримання державної допомоги, крім державної допомоги, що надається з метою відшкодування збитків, завданих надзвичайними ситуаціями, і щодо якої Уповноважений орган прийняв відповідне рішення, та державної допомоги, недопустимої для конкуренції, – тягнуть за собою накладення штрафу на керівників, інших посадових осіб надавачів державної допомоги у розмірі від ста двадцяти п’яти до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені керівниками, іншими посадовими особами надавачів державної допомоги, яких протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі правопорушення, – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот п’ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Надання державної допомоги, недопустимої для конкуренції, надавачами державної допомоги на підставі прийнятих цими надавачами державної допомоги нормативно-правових та/або розпорядчих актів, інших документів, якими надається право на отримання державної допомоги, – тягне за собою накладення штрафу на керівників, інших посадових осіб надавачів державної допомоги у розмірі від двохсот п’ятдесяти до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дія, передбачена частиною третьою цієї статті, вчинена керівниками, іншими посадовими особами надавачів державної допомоги, яких протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі правопорушення, – тягне за собою накладення штрафу від чотирьохсот до шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Неподання надавачами державної допомоги інформації, подання інформації в неповному обсязі Уповноваженому органу у строки, встановлені нормативно-правовими актами або Уповноваженим органом, подання недостовірної інформації Уповноваженому органу, подання якої передбачено Законом України «Про державну допомогу суб’єктам господарювання», порядком, формами та вимогами щодо надання інформації про державну допомогу, та необхідної для здійснення моніторингу державної допомоги, – тягнуть за собою накладення штрафу на керівників, інших посадових осіб надавачів державної допомоги у розмірі від ста до двохсот п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частиною п’ятою цієї статті, вчинені керівниками, іншими посадовими особами надавачів державної допомоги, яких протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі самі правопорушення, – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
При цьому адміністративне стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ст. 166-29 цього Кодексу, може бути накладено протягом шести місяців з дня їх виявлення, але не пізніше трьох років з дня їх вчинення.
Джерело: Lexinform