Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 25 жовтня 2024 р. № 1216, якою визначено механізм розрахунку частки неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів, що класифікуються за кодами 0409 00 00 00, 0802 31 00 00, 0802 32 00 00, 1001, 1002, 1003, 1004, 1005, 1201, 1205, 1206 00, 1507, 1512, 1514, 2306 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, визначених відповідно до ч. 2 ст. 19-2 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» та перелік платників податків, які відповідають вимогам пп. «а» пп. 97.2 п. 97 підрозд. 2 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, на період дії режиму експортного забезпечення.

Уповноваженими органами з реалізації затвердженого Порядку є ДПС, Національний банк та Держмитслужба.

Дія цього Порядку поширюється на суб’єктів господарської діяльності, які є платниками податку на додану вартість та здійснюють операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів.

Частка неотриманих платником податків грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів обраховується наростаючим підсумком та визначається шляхом ділення загальної суми грошових коштів, які не надійшли на поточні рахунки платника податку в банку за операціями з експорту окремих видів товарів, за якими банком (банками) не був завершений валютний нагляд за дотриманням установлених Національним банком граничних строків розрахунків, на загальну суму операцій із вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, щодо яких закінчилися встановлені Національним банком граничні строки розрахунків, помноженої на 100.

Розрахунок частки неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів проводиться за операціями, здійсненими протягом попередніх 12 календарних місяців (до 11 листопада 2024 р. – за фактичний наявний період починаючи з 11 листопада 2023 р.).

Для проведення розрахунку частки неотриманих грошових коштів загальна сума грошових коштів за операціями з експорту окремих товарів, які не надійшли на поточні рахунки платника податку в банку, та загальна сума вартості товарів за здійсненими платником податку операціями з експорту окремих видів товарів, які підлягають валютному нагляду і за якими закінчилися встановлені Національним банком граничні строки розрахунків, перераховується у гривневий еквівалент (сума у гривневому еквіваленті перерахована за офіційним курсом Національного банку на останній робочий день звітного місяця, за який проводиться розрахунок).

Визначено й показники, які використовуються для здійснення ДПС автоматизованого розрахунку частки неотриманих грошових коштів за здійсненими операціями з експорту окремих видів товарів (станом на 1 число наступного місяця після закінчення встановлених Національним банком граничних строків розрахунків).

Розрахунок частки неотриманої суми грошових коштів на поточний рахунок резидента щомісяця здійснюється ДПС (станом на 1 число місяця) на підставі даних, отриманих у порядку електронної інформаційної взаємодії.

Перелік платників податків, у яких частка неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів не перевищує 20 відсотків загальної суми від здійснених операцій із вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, щодо яких закінчилися встановлені Національним банком граничні строки розрахунків, оновлюється щомісяця станом на 1 число місяця та розміщується в інформаційно-комунікаційних системах ДПС.

Платники податків, у яких на 1 число звітного (податкового) місяця частка неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів, визначена у п. 6 цього Порядку, не перевищує 20 відсотків, підлягають включенню до переліку платників податку, операції яких з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів оподатковуються протягом такого звітного (податкового) місяця із застосуванням ставки, визначеної пп. «б» п. 193.1 ст. 193 Кодексу.

При цьому доручено:

– Державній податковій службі та Державній митній службі в межах повноважень забезпечити щомісячну електронну інформаційну взаємодію, а також рекомендовано Національному банку в межах повноважень забезпечити щомісячну електронну інформаційну взаємодію з Державною податковою службою;

– Державній податковій службі забезпечити визначення переліку платників податків, у яких за результатами операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів протягом попередніх 12 календарних місяців (до 11 листопада 2024 р. – за фактичний наявний період починаючи з 11 листопада 2023 р.) сума (частка) неотриманих грошових коштів за операціями з експорту окремих видів товарів, за якими банком (банками) не був завершений валютний нагляд за дотриманням платником податку – резидентом установлених Національним банком граничних строків розрахунків (після їх закінчення), не перевищує 20 відсотків загальної суми операцій з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів, щодо яких закінчилися встановлені Національним банком граничні строки розрахунків.

Джерело: Lexinform

You may also like

Comments are closed.