Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 18 червня 2024 р. № 712 внесено зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом, затверджених постановою КМУ від 2 грудня 2015 р. № 1001.

Згідно із новою редакцією п. 6 Ліцензійних умов, здобувач ліцензії, ліцензіат, спадкоємець ліцензіата має подавати в електронній формі через Єдиний комплекс інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті до органу ліцензування за формами, наведеними в додатках 1-1-3, заяви про:

  • отримання ліцензії;
  • переоформлення ліцензії;
  • розширення провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
  • звуження провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню;
  • анулювання ліцензії повністю або частково;
  • зупинення дії ліцензії повністю або частково;
  • відновлення дії ліцензії повністю або частково.

У разі прийняття органом ліцензування рішення про зупинення дії ліцензії повністю або частково з дати прийняття такого рішення припиняється провадження ліцензіатом господарської діяльності.

До заяви на отримання ліцензії можна не надавати кольорових фотокопій свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів та тимчасових реєстраційних талонів у разі їх наявності в Єдиному комплексі інформаційних систем у сфері безпеки на наземному транспорті, що підтверджується даними з Єдиного державного реєстру транспортних засобів (нова редакція пп. 2 п. 7 Ліцензійних умов).

Відтепер ліцензіат зобов’язаний не «забезпечити страхування», а мати:

  • чинний договір страхування відповідальності за шкоду, заподіяну життю та здоров’ю пасажирів під час користування автомобільним транспортом, за класом страхування 10, визначеним ст. 4 Закону України “Про страхування” – у разі здійснення перевезень пасажирів;
  • чинний договір страхування відповідальності за шкоду, заподіяну багажу (вантажу) під час перевезення автомобільним транспортом, за класом страхування 10, визначеним ст. 4 Закону України “Про страхування” – у разі здійснення перевезень багажу (вантажу);
  • чинний договір страхування життя, здоров’я та працездатності водія та інших працівників, які здійснюють експлуатацію транспортних засобів, від нещасних випадків за класом страхування 1, визначеним ст. 4 Закону України “Про страхування”;
  • чинні договори обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів (внутрішній договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, договір міжнародного обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності) – у разі здійснення міжнародних перевезень пасажирів та/або вантажів.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Скасування нотаріального посвідчення договорів найму і позички несе ризики оформлення договорів «заднім числом» – НПУ

Як ми раніше інформували, у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо удосконалення законодавчого регулювання найму ...

Comments are closed.