Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 30 травня 2024 р. № 612, якою визначено квоти товарів, що їхній експорт до держав – членів Європейського Союзу підлягає ліцензуванню, з такими примітками:

1) розгляд заявок на видачу ліцензій на експорт зазначених товарів до держав – членів Європейського Союзу здійснюється в 10-денний строк у порядку, встановленому Мінекономіки.

Видача ліцензій здійснюється на підставі заявок на видачу ліцензій на експорт зазначених товарів на підставі погоджень, що надаються Мінагрополітики в п’ятиденний строк з дати одержання від Мінекономіки заявки на одержання ліцензій на експорт зазначених товарів без залучення суб’єкта зовнішньоекономічної діяльності у порядку міжвідомчого обміну інформацією.

На період воєнного стану оформлення та подання заявниками документів здійснюється в електронній формі через відповідні інформаційно-комунікаційні системи (портал електронних сервісів Мінекономіки, Єдиний державний веб-портал електронних послуг за наявності відповідної технічної можливості). Оформлення та подання заявниками документів в електронній формі, оформлення та видача Мінекономіки ліцензій в електронній формі здійснюються згідно з вимогами Законів України «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги» та «Про електронні документи та електронний документообіг».

Режим ліцензування експорту зазначених товарів застосовується у разі, коли країною призначення цих товарів є держава – член Європейського Союзу, та у разі, коли нерезидент-контрагент згідно із зовнішньоекономічним договором (контрактом) зареєстрований у державі – члені Європейського Союзу;

2) обсяг квот, затверджених для товару «М’ясо та їстівні субпродукти свійської птиці: курей свійських (Gallus domesticus), качок, гусей, цесарок», за винятком резервного обсягу квоти в обсязі 1400 тонн для нових експортерів, та для товару «М’ясо індиків та їстівні субпродукти індиків» розподіляється Мінагрополітики між експортерами м’яса та їстівних субпродуктів свійської птиці та м’яса індиків та їстівних субпродуктів індиків відповідно пропорційно фактичним обсягам експорту зазначеної продукції до держав – членів Європейського Союзу у I кварталі 2024 р. Інформація про фактичні обсяги експорту зазначеної продукції за I квартал 2024 р. подається експортерами до Мінагрополітики із підтвердними документами до 25 червня 2024 р. Резервний обсяг квоти (1400 тонн) розподіляється між експортерами, які не здійснювали експорт зазначеної продукції, у I кварталі 2024 р. За умови наявності невикористаного залишку обсягу квоти станом на 1 листопада 2024 р. вона розподіляється між експортерами м’яса та їстівних субпродуктів свійської птиці: курей свійських (Gallus domesticus), качок, гусей, цесарок, в тому числі м’яса індиків та їстівних субпродуктів індиків, пропорційно фактичним обсягам експорту зазначеної продукції до держав – членів Європейського Союзу за три квартали 2024 р.

Зміни в частині товарів «М’ясо та їстівні субпродукти свійської птиці: курей свійських (Gallus domesticus), качок, гусей, цесарок» та «М’ясо індиків та їстівні субпродукти індиків» набирають чинності з 1 липня 2024 р.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Скасування нотаріального посвідчення договорів найму і позички несе ризики оформлення договорів «заднім числом» – НПУ

Як ми раніше інформували, у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо удосконалення законодавчого регулювання найму ...

Comments are closed.