Зима — це не тільки період особливого святкового настрою, але і час, коли слабшає імунітет і ми частіше хворіємо. Чому саме взимку? Тут немає нічого магічного — температурні перепади роблять організм вразливим, тому саме зараз набагато легше захворіти.
Тож важливо подбати про імунітет та укріпити його, щоб не провести казковий зимовий час у ліжку з температурою та пігулками. Найліпший спосіб зміцнити імунітет взимку — вітамінна профілактика.
Які вітамінні напої краще вживати взимку? Фахівці VARUS.UA підготували перелік найпопулярніших зігріваючих напоїв, що дійсно зміцнюють імунітет.
Найкращі зігріваючі напої взимку
Починаємо нашу підбірку з класики, яка буде актуальна завжди. У холодні зимові дні немає нічого кращого, ніж насолодитися теплим чаєм з медом і лимоном.
До речі, мед — це природний антисептик і антиоксидант, який допомагає боротися з вірусами. Крім того, він має протизапальні властивості, що особливо важливо в період епідемій. А лимон, зі своєю великою кількістю вітаміну C, сприяє зміцненню імунітету та допомагає в боротьбі із застудою.
Ромашковий чай відомий своєю здатністю заспокоювати нервову систему та поліпшувати якість сну. У сучасному світі, де нас завжди оточують стресові ситуації, саме такий позитивний ефект може бути доречним, оскільки стрес та недосипання можуть негативно впливати на імунну систему.
Серед зігріваючих напоїв чай із шипшини виділяється своїми неперевершеними корисними властивостями та приємним смаком. Окрім вітаміну C, шипшина також багата вітамінами A та Е, які грають важливу роль у підтримці здоров’я шкіри та зору. Вони сприяють також підтримці імунітету та загалом зміцнюють організм.
Малиновий чай може бути природним засобом для зняття запалення та заспокоєння горла, що робить його ідеальним для тих, хто помітив перші ознаки застуди. Можемо запевнити вас, що малиновий чай стане вашим улюбленим способом зігрівання та підтримки імунітету взимку.
Рецепти популярних вітамінних чаїв
Підготували для вас покрокові рецепти найпопулярніших вітамінних чаїв, щоб зима пройшла смачно та корисно для здоров’я. Зберігайте, щоб не загубити фірмові рецепти.
Теплий чай з медом і лимоном
Одним із найпростіших, але дуже ефективних вітамінних напоїв для підвищення імунітету є теплий чай з медом і лимоном. Що вам знадобиться для приготування цього чаю:
- 1 чашка чорного або зеленого чаю (на вибір);
- 1 столова ложка меду (краще обрати натуральний мед);
- 3 скибочки лимона;
- 350 мл окропу.
Для кращого смаку можна експериментувати з різними сортами чаю, вибираючи той, який вам найбільше подобається.
Ромашковий чай
Ромашковий чай — це не просто напій з приємним ароматом, але й ефективний вітамінний засіб для підвищення імунітету. Інгредієнти для приготування ромашкового чаю вдома:
- 1 чайна ложка сухих квітів ромашки;
- 1 чайна ложка квіток липи;
- Мед (за смаком);
- 350 мл окропу.
Ромашковий чай чудово підходить для вживання перед сном, допомагаючи розслабитися та покращити якість сну, що також важливо для підтримки імунітету.
Обліпиховий чай
Це саме той напій, який відмінно поєднує у собі яскраво виражений смак та корисні властивості для організму. Обліпиха — справжнє джерело вітамінів, зокрема вітаміну C, який відомий своєю здатністю підтримувати імунітет. Регулярне вживання чаю з обліпихи може допомогти організму краще впоратися з вірусами та зберегти енергію для повсякденних викликів.
Для приготування обліпихового чаю вам знадобиться:
- 100 грамів свіжої або замороженої обліпихи;
- Мед або цукор (за смаком);
- 3 скибочки апельсина (за бажанням);
- 500 мл окропу.
Краще за все використовувати саме свіжу обліпиху, щоб зберегти всі корисні властивості чаю.
Імбирний чай з лимоном
Імбирний чай з лимоном — це чудовий спосіб не лише зігрітися в холодну пору року, але й підняти свій імунітет за допомогою корисних компонентів. Він стає не тільки смачним рішенням, але й надійним засобом для тих, хто прагне уникнути хвороб та зміцнити свій імунітет. Таке комбо, як імбир та лимон надійно справляються у боротьбі з застудою та грипом.
Необхідні інгредієнти:
- 40 грамів нарізаного кореню імбиру;
- 1 чайна ложка натурального меду;
- 3 скибочки свіжого лимона;
- Декілька листиків м’яти;
- 600 грамів окропу.
Регулярне вживання цього чаю допоможе вам відчути себе бадьоріше та більш стійкими до хвороб.
Малиновий чай
Малиновий чай — це не лише смачний, але й багатий на вітаміни напій, який може стати відмінним засобом для підвищення імунітету. Ось інгредієнти для його приготування:
- 1 чашка малинових ягід або 3 столові ложки малинового варення;
- 1 літр окропу;
- 1-2 чайні ложки меду (за смаком);
- Сік половини лимона.
Після того, як ви змішали усі інгредієнти та залили окропом, залиште чай настоюватись на 20-30 хвилин. Це надасть йому насичений малиновий смак.
Чай із шипшини
Це справжнє джерело вітамінів та антиоксидантів, які сприяють підвищенню імунітету та загальному зміцненню організму. Для приготування такого чаю вдома, необхідно підготувати набір інгредієнтів:
- 3 столові ложки сушеної шипшини;
- 1-2 чайні ложки меду (за смаком);
- 1 літр гарячої води;
Якщо ви не любите мед або у вас алергія на нього, замість нього можна використовувати натуральний кленовий сироп
Як правильно заварювати чай?
Багато хто думає, що можна просто залити будь-який чай окропом на декілька хвилин і все готово, але це не так. Для правильного приготування чаю потрібно знати певні нюанси щодо температури води, тривалості заварювання та іншого.
Відкриваємо перед вами всі секрети правильного приготування чаю:
- Чорний чай. Використовуйте 1 чайну ложку натурального чорного чаю на 200-400 мл води. Заварюйте чай від 4 до 7 хвилин при температурі води 90-100 градусів. Повільно перемішайте чай, щоб ефірні олії розчинилися у напої.
- Зелений чай. Використовуйте половину чайної ложки зеленого чаю на 200 мл води. Рекомендується заварювати зелений чай 5 хвилин при температурі води 80 градусів. Якщо ви побачили білі бульбашки на поверхні, то ви все зробили правильно та чай готовий.
- Білий чай. Використовуйте 2 чайні ложки білого чаю на 200 мл води. Рекомендується заварювати білий чай від 5 до 10 хвилин при температурі води не більше 70 градусів. Смак білого чаю проявляється через декілька хвилин після ковтка.
- Червоний чай. На 200 мл води насипте половину чайної ложки червоного чаю. Заварюйте чай не більше 5 хвилин при температурі води 95-98 градусів. Якщо червоний чай приготований правильно, то ви побачите насичений колір та почуєте легку кислинку.
Тож вживання теплого натурального чаю — це найкращий спосіб профілактики та лікування застуди взимку. Фахівці VARUS.UA радять використовувити різні рецепти та експериментувати з інгредієнтами для вітамінних чаїв. Головне — обирайте для приготування натуральні та корисні компоненти. Бажаємо міцного здоров’я!