У Тернополі 15 жовтня відбувся перший за кілька років благодійний забіг. Усі кошти, зібрані під час реєстрації на «Файнозабіг», а це – 275 тис. грн, передали на військові потреби 105-ї окремої бригади ТрО ЗСУ. Участь у забігу взяли понад 600 бігунів зі всієї України: військові, представники бігових клубів зі Львова, Кривого Рогу, Чернігова, олімпійці та корпоративні команди.

“Для мене цей забіг з одного боку тренувальний – готуюся до ультрамарафону на Тайвані наступного року, а з іншого – символічний. Бо 105-та бригада заступила якраз на позиції, де раніше стояв я зі своїми хлопцями зі 125-ки. Знаю, що то за напрямок, тож із задоволенням біг, аби їм задонатити”, – коментує Валерій Шажко, тренер та координатор бігового клубу ShypShyna, військовий 125-ї окремої бригади ТрО у місті Львів.

Валерій отримав серйозне поранення в зоні бойових дій. Відтак наразі перебуває на реабілітації. Проте не зупинився допомагати ЗСУ – займається волонтерською діяльністю, тренує спортсменів та особисто долучився до організації «Файнозабігу».

Бігуни змагалися на декількох дистанціях: півмарафон (21 км), десятка (10 км), пʼятірка (5 км). Діти брали участь у забігах на 100 та 200 м. Вартість стартового внеску для дорослих забігів становила від 450 до 800 грн, в залежності від обраної дистанції та швидкості реєстрації, дитячих – 200 грн.

Учасники були з усіх регіонів України. Серед переможців на різні дистанції та в різних вікових категоріях були представники Одеси, Мукачева, Ужгорода, Чернігова, Львова, Маріуполя, Сєвєродонецька, Києва, Кривого Рогу, Калуша та інших міст. Участь брали самі військові зі 105-ї бригади, для якої збирали кошти, та професійні спортсмени. Так, була присутня олімпійка, легкоатлетка, бронзова медалістка чемпіонату Європи Ольга Нижник. 2012-го вона брала участь в Олімпійських іграх у Лондоні, де посіла 20 місце.

“Зараз готуюся до нових змагань і тернопільський забіг став для мене одним з тренувальних етапів. Попри те, що всю дистанцію йшов дощ, це не було перешкодою – бігати в спеку важче, ніж у дощ”, – ділиться Ольга Нижник, яка бігла півмарафон і зайняла друге місце на цій дистанції.

Ще одним переможцем на дистанції 21 кілометр став Олександр Сітковський. Він – легкоатлет, учасник чотирьох Олімпійських ігор – 2008, 2012, 2016 і 2020 років, був переможцем і призером міжнародних марафонів і Чемпіонатів України. Сьогодні Олександр – військовий, пішов до ЗСУ відразу після 22 лютого. До Тернополя приїхав у свій вихідний від військової служби день, щоб позмагатися й тримати себе в формі.

Організували півмарафон Благодійний фонд «МХП-Громаді» та біговий клуб ShypShyna Run Club. Також захід відбувся за підтримки Тернопільської міськради, Тернопільської ОДА, БФ HOPE.UA.

«Головна ціль забігу – підтримка наших військових. 105 бригада ТрО сформувалася на Тернопільщині ще 5 років тому. З початку повномасштабного вторгнення до неї приєдналися тисячі добровольців. З того часу захисники боронять кордони Сумської, Харківської, Запорізької та Донецької областей. Зараз для виконання бойових задач бригаді необхідне спеціальне військове обладнання. Щоб допомогти їм з цим, наш фонд спільно з партнерами й організував цей «Файнозабіг»», – розповідає Ірина Семко, керівниця групи соціального розвитку Благодійного фонду «МХП – Громаді».

Переможці й призери отримали грошові винагороди, кубки та призи. Західний Хаб МХП, як генеральний спонсор заходу, забезпечив призовий фонд у розмірі 124 тис. грн.

«Для нас як частини міжнародної компанії МХП важливо підтримувати подібні ініціативи. По-перше, це – про здоровий спосіб життя. По-друге, про підтримку наших військових. В МХП понад 2300 мобілізованих працівників. Для всіх них компанія зберігає й виплачує середню заробітну плату, допомагає родинам, швидко реагує на їхні запити. Не оминаємо увагою й запити інших військових – цього разу зі 105 бригади з Тернопільщини. Нам за честь підтримати подію, де збирають кошти на потреби цих військових», – підкреслює Віктор Корягін, директор Західного Хабу МХП.

Спортивну організацію взяв на себе біговий клуб ShypShyna Run Club. Команда клубу розробляла маршрут, допомагала з реєстрацією, запрошеннями інших спортивних клубів, технічним забезпеченням: часовими трекерами, які фіксують час і дистанції, ділять по вікових категоріях і т.д.

«Тільки за першу добу після старту реєстрації ми отримали майже 100 заявок. Дуже раді, що попри наявність у цей день інших марафонів у Києві та Житомирі десятки бігунів та спортивних клубів вирішили приїхати саме до Тернополя. Також порадували різні вікові категорії: приміром, серед чоловіків ми мали учасників 70-79 років, серед жінок – 60-69 років. Окрім того, отримали командні реєстрації – як-от від компанії МХП, Благодійного фонду «МХП-Громаді», місцевого медіа «20 хвилин»», – розповідає Руслан Дриль, член бігового клубу ShypShyna Run Club.

You may also like

Суспільство

Навіть у снах я ходжу на протезах, це вже невіддільна частина мене. Як протезування дає шанс на нове життя для захисників, які втратили кінцівки

Упродовж квітня весь світ долучається до місяця інформування про потреби людей з втраченими або відмінними ...

Comments are closed.