У серпні 2021 р. медіанна ціна в доларовому еквіваленті на первинному ринку нерухомості зросла на 3,6 % в порівнянні з липнем поточного року, та на 6,8% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року.
Загальна ситуація на первинному ринку нерухомості.
За даними порталу Address.ua, у серпні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 229 дол. США / кв.м, що на 3,6% більше за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир у серпні виріс в ціні на 3,7%, і склав 1323 дол. США / кв.м. Ціна двокімнатних – 1217 дол. США / кв.м., що на 5,1% більше, ніж в липні 2021 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир склала 1 141 дол. США / кв.м.
Такими є результати дослідження ринку вторинної нерухомості Києва за сепрень 2021 року, яке провели аналітики порталу пошуку нерухомості Address.ua. Експерти ґрунтувалися на аналізі оголошень, розміщених на порталі, а також активності користувачів (498 238 відвідувань за серпень 2021 року).
Структура цін по районах
Одним з найдорожчих районів в столиці, як і раніше залишається Печерський район – 1886 дол. США / кв.м. На другому місці Шевченківський район, де медіанна ціна становить 1676 дол. США / кв.м. Ціна в Голосіївському та Подільському районах склала 1393 дол. США / кв.м. та 1307 дол. США / кв.м. відповідно. В Оболонському районі у серпні 2021р. вартість кв.м. склала 1306 дол. США. Мінімальна ціна – 926 дол. США / кв.м зафіксована в Дніпровському районі.
Попит на столичну нерухомість
У серпні найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол. США з часткою запитів 35%. На другому місці знаходилося житло в діапазоні до 30 000 дол..США з часткою 32% від загальної кількості запитів до бази даних порталу Address.ua. Попит на житло з ціною 30 000 – 50 000 дол..США у серпні 2021 р. склав 29% запитів до бази даних порталу, від 70 000 дол..США і вище – 4%.
Попит на однокімнатні квартири у серпні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 47% запитів до бази даних порталу Address.ua. Двокімнатними квартирами цікавились 40% користувачів порталу. Трикімнатними квартирами – 12% користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
При цьому найбільший попит у покупців був зосереджений в категорії квартир від 50 м2 до 80 м2, частка таких запитів до порталу Address.ua становить по 36% від загальної кількості. Квартири від 35 м2 до 50 м2 цікавлять 33% претендентів. 25% цікавляться квартирами до 35 м2. Відсоток запитів на квартири площею від 80 м2 склав 6%.
За даними порталу Address.ua, у серпні 2021 року найбільший інтерес у покупця викликав Голосіївський район столиці. Частка переглядів оголошень в цьому районі склала 28% від загальної кількості переглядів. Далі в пріоритеті покупця Дарницький район, із часткою переглядів 12%. Дніпровський та Шевченківський райони – 11%, Печерський район – 10%. Оболонським районом цікавляться 5% покупців. Найменше покупець цікавиться первинної нерухомістю в Подільському та Деснянському районах.
Розподіл ринку нерухомості
У серпні залишився високий попит на первинну нерухомість. Розподіл попиту між первинним і вторинним ринками був наступним: 74% користувачів порталу Address.ua цікавилися покупкою нерухомості на первинному ринку і 26% на вторинному.
Коментар експерта
Роман Герасимчук, директор City Development Solutions.
«На первинному ринку житлової нерухомості Києва зберігається позитивна динаміка цін – квартири в новобудовах подорожчали на 3,6%. Основне подорожчання в серпні 2021 року припало на 2-кімнатні квартири, щодо яких зберігається умовний дефіцит – в 2021 році на них припадало 40-45% попиту, в той час як в більшості київських проектів питома вага 2-кімнатних квартир в квартирографії становить менше 40%.
З точки зору географії цін найкращий результат показали Голосіївський, Святошинський та Шевченківський район, медіанна ціна в яких виросла на 4-5%. Негативна динаміка медіанної ціни відзначена в Оболонському та Печерському районі. І якщо у випадку з Оболонським районом мова йде скоріше про коригування після тривалого періоду швидкого зростання цін, то рівень цін на житло в центральному діловому районі столиці незначно знижується вже впродовж 4 місяців, що є тривожним знаком для девелоперів проектів преміального класу.
У структурі попиту в серпні лідирували квартири вартістю $ 50-70 тис. – це на сьогоднішній день найбільш масовий сегмент ринку.
Таким чином, можна говорити про збереження тенденції до зростання ринку при збереженні ключових чинників зростання цін – зростання добробуту населення, подорожчання собівартості будівництва і збереження попиту на первинну нерухомість».
Висновки:
- у серпні 2021 р медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці складала 1 229 дол. США / кв.м, що на 3,6% більше за значення минулого місяця.
- На зростання цін перш за все впливає подорожчання вартості будівництва: зросла вартість будівельно-монтажних робіт, комплектуючих, а також, собівартість будівельних матеріалів на 30-40%, – повідомляє НБУ.
- За рік медіанна ціна квадратного метра на первинному ринку столиці збільшилась на 6,8%.
- Попит на однокімнатні квартири у серпні 2021 р. був найвищим в порівнянні з іншими групами житла і склав 47 % запитів від користувачів, які шукають нерухомість для покупки.
- Найвищим попитом користувалися квартири в ціновому діапазоні від 50 000 до 70 000 дол..США з часткою запитів 35%.
- Категорія квартир від 50 м2 до 80 м2, була самою затребуваною у серпні 2021 р. Частка таких запитів до порталу Address.ua становить 36%.
- Знову ми спостерігаємо високий попит на первинну нерухомість. 74% претендентів цікавилися нерухомістю на первинному ринку і 26% цікавилися покупкою нерухомості на вторинному ринку.
- Можна сміливо говорити про збереження тенденції до зростання ринку при збереженні ключових чинників зростання цін – зростання добробуту населення, подорожчання собівартості будівництва і збереження попиту на первинну нерухомість, – відзначив Роман Герасимчук.
- У серпні 2021 року до продажу пропонувалися квартири в 264 житлових комплексах, представлених в базі даних порталу Address.ua.
Інформація про дослідження:
Дослідження базується на аналізі наступних даних:
- інформація, яку розміщували користувачі Address.ua з метою продажу або здачі в оренду об’єктів вторинної житлової нерухомості Києва;
- дані розділу «Статистика» про медіанної вартості об’єктів і квадратного метра, методологія аналізу даних ринку житлової нерухомості підтверджена дослідницькою групою Colliers International.
Дані Address.ua зібрані за період c 1 по 31 серпня 2021 року. Кількість відвідувань за даний період склало 498 238 (Universal Analitics)
Інформаційна довідка:
Address Group – група компаній, що надають онлайнові інформаційні сервіси для пошуку і просування нерухомості в Україні, Росії, Білорусі, Казахстані та Молдові:Address.ua, Address.com.ru, Address.com.by, Address.com.kz, Address.com.md.
Портал Address.ua – найбільший онлайн-сервіс для покупки, продажу, оренди та обміну нерухомості в Україні.
Сьогодні портал Address.ua містить найповнішу і актуальну інформацію про покупку і продаж квартир на вторинному ринку нерухомості Києва, Київської області і України.
Проект був запущений в травні 2010 року.
Щомісячна аудиторія порталу – понад 400 тис. користувачів.
В розділі «Новрбудови» розміщена повна база об’єктів, які продаються на первинному ринку Києва і Київської області, а також чимало інформації по кожному житловому комплексу: динаміка цін і будівництва, фото, планування і ризики інвестування.
У каталозі «Забудовників» надана докладна інформація про компанії, що займаються будівництвом в Україні.
Крім того, портал щомісяця випускає свіжі аналітичні огляди первинного та вторинного ринків Києва, проводить незалежне дослідження новобудов України «Ревізор новобудов», а також є організатором офлайн проекту Upgrade Real Еstate.