У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо справедливості справляння єдиного соціального внеску)» № 2190.

З метою припинення несправедливої сплати самозайнятими особами  та фізичними особами – підприємцями єдиного соціального внеску та штрафних санкцій за несплату єдиного соціального внеску, спричиненої постійними змінами законодавства України та неналежного інформування платників єдиного соціального внеску про наслідки змін, які вступають в силу, проектом пропонується:

  • надати самозайнятим особам (фізичним особам-підприємцям на загальній системі оподаткування та особам, які провадять незалежну професійну діяльність) 30-денний період з дня набрання законної сили Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» (щодо справедливості справляння єдиного соціального внеску)» для проведення необхідних реєстраційних дій з припинення підприємницької діяльності чи зняття з обліку як самозайнятих осіб без застосування до них штрафних (фінансових) санкцій за несплату єдиного соціального внеску,
  • підставою для надання такого звільнення є для фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування), подання до державного реєстратора за місцем знаходження реєстраційної справи фізичної особи-підприємця, заяви про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – заяви про зняття з обліку до контролюючого органу за основним місцем обліку.

Враховуючи зазначене вище, проектом пропонується доповнити розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» пунктом 9-10 відповідно до якого:

  • Фізичні особи – підприємці (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування) та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, у разі якщо такими платниками не отримано дохід (прибуток) від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на доходи фізичних осіб, у період з 1 січня 2017 р. до моменту набрання чинності цим Законом, звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
  • Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов’язків платника єдиного внеску в період з 1 січня 2017 р. до моменту набрання чинності Закону, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
  • Недоїмка, що виникла у платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, визнається безнадійною та підлягає списанню в порядку, передбаченому Податковим кодексом України для списання безнадійного податкового боргу.

Джерело: Lexinform

You may also like

Законодавство

Скасування нотаріального посвідчення договорів найму і позички несе ризики оформлення договорів «заднім числом» – НПУ

Як ми раніше інформували, у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону щодо удосконалення законодавчого регулювання найму ...

Leave a reply